Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Почесний харків’янин Ігор Малицький святкує 95-річчя

Почесний харків’янин Ігор Малицький святкує 95-річчя

Від імені керівника області Олексія Кучера іменинника привітав заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

«Ігорю Федоровичу, дякуємо вам за все, що ви зробили для Харківської області, за вашу патріотичну позицію», - сказав Михайло Черняк.

Під час розмови голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів Ігор Малицький розповів про свою нещодавню поїздку до польського Освенцима, де 27 січня відзначили 75-ту річницю визволення в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау. Президент Польщі Анджей Дуда вручив харків’янину медаль, присвячену річниці визволення в’язнів концтабору.

Сьогодні Ігор Федорович активно цікавиться українською політикою, культурним життям, а також є волонтером.

«Я - українець і завжди буду стояти за волю України та рідного Харкова. Ось, можете побачити шеврони та нашивки частин ЗСУ, які я відвідав на фронті», - запропонував гостям іменинник.

Довідка. Ігор Федорович Малицький народився 12 лютого 1925 року в Харкові. Під час окупації Харкова в 1943 році Малицького відправили до Німеччини. Він пройшов через 4 концентраційні табори. На початку травня 1945-го взяв участь у повстанні в концтаборі Аушвіц-Біркенау.

Ігор Малицький - вчений у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні, професор, кандидат технічних наук, найстаріший діючий викладач Української інженерно-педагогічної академії. Наукова діяльність Ігоря Федоровича налічує понад 100 наукових праць, понад 80 навчальних посібників, 15 патентів і авторських свідоцтв.