ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА обговорили зміни у виборчому кодексі та питання проведення місцевих виборів

07 лютого 2020 | 16:22

У ХОДА обговорили зміни у виборчому кодексі та питання проведення місцевих виборів

Навчальний семінар-практикум, присвячений цій темі, відбувся в ХОДА 7 лютого.

У заході взяли участь представники депутатського корпусу, міські голови міст обласного значення, керівники сіл та селищ, а також представники місцевих рад, які опікуються питаннями проведення виборів.

Відкриваючи захід, заступник голови ХОДА Михайло Черняк підкреслив, що усім учасникам виборчого процесу слід глибоко ознайомитися зі змінами, які відбуваються у законодавчому полі, та фахово виконувати свої функціональні обов’язки.

«Слід підготувати відповідні кадри для роботи на місцях, у комісіях, виборчих округах й провести кампанію на території нашої області прозоро та ефективно, - підкреслив заступник голови ХОДА. - Під час минулих виборів Харківська область довела, що ми можемо працювати фахово, тепер наше завдання - забезпечити законне прозоре проведення місцевих виборів. Важливо також через політичні змагання не втратити сьогоднішні соціально-економічні позиції – Харківська область демонструє розвиток та стабільність».

Які основні зміни у виборчому кодексі відбулись та за якими правилами будуть проходити майбутні вибори розповіла членкиня Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова. За її словами, наразі науковцями, членами ЦВК, представниками громадських організацій та у Верховній Раді України продовжується робота з удосконалення виборчого кодексу. Крім того, для реалізації цього документу слід ухвалити низку законів щодо децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

За словами представниці ЦВК, найбільше змін відбулось у процедурі виборів народних депутатів та порядку проведення місцевих виборів.

«Так, на виборах у Раду буде діяти пропорційна виборча система з відкритими партійними списками - це ключова частина в реформі системи виборов. Ця зміна дозволить українським виборцям голосувати не тільки за назви партії, але й за конкретного кандидата в цій партії. Партійні списки будуть відкритими як на центральному, так і на регіональному рівні. Тобто, основним суб'єктом стає партія – самовисуванців на парламентських виборах вже не буде», - зауважила членкиня ЦВК.

За відкритими партійними списками обиратимуть і депутатів облрад, міськрад у містах з населенням понад 90 тис. У таких містах вибори будуть проходити за виборчою системою абсолютної більшості. Решта оберуть депутатів міських селищних та сільських рад за мажоритарною системою відносної більшості.

Також новацією є дотримання гендерного балансу - не менше 40% в обліковому складі має бути представників однієї статі.

Після спілкування з представниками Харківської області Ірина Єфремова зібрала подані зауваження й пропозицій для вдосконалення виборчого кодексу.

Фото

Теги: черняк вибори семінар

Версія для друку Поділиться:


Вверх