Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ми запускаємо програму щодо залучення інвестицій в область. Віталій Погосян

Ми запускаємо програму щодо залучення інвестицій в область. Віталій Погосян

Перший заступник голови ХОДА розповів про головні напрямки своєї роботи та першочергові завдання.

До цього часу Віталій Погосян очолював Департамент економіки та інвестицій Вінницької міської ради. Пропозицію працювати в Харківській області прийняв без вагань, говорить перший заступник голови ХОДА: «Харківська область – унікальний регіон, який має дуже великий потенціал. І мені, як людині, яка хоче розвивати Україну в цілому, цікаво працювати тут. Переді мною поставленні певні вимоги та завдання – вони мені до вподоби, і я розумію, що можу їх виконати».

Першочергове завдання – залучити інвестиції в регіон: «Ми маємо запустити програму щодо залучення інвестицій. Сьогодні в обласній адміністрації немає окремого підрозділу, який займався б супроводом інвесторів. Найближчим часом буде розпорядження голови ХОДА, яке дасть старт цій роботі. Ми говоримо, що готові приймати інвестиції, але інвестори ставлять питання: куди конкретно їм заходити. Цієї інформації наразі немає. Ми зберемо все, створимо структуру, яка буде супроводжувати інвесторів: не лише на етапі створення підприємства, а протягом усього часу роботи, бо питання виникають повсякчас».

Важливою запорукою залучення інвестицій Віталій Погосян вважає, зокрема, створення дієвих індустріальних парків: «Ми вже сьогодні обговорюємо потенційні земельні ділянки, на яких можуть бути створені індустріальні парки. Це складна робота, бо ми розуміємо, що ділянки, які справді зацікавлять інвесторів, повинні мати певну інфраструктуру: доступ до комунікацій, електроенергії, дороги, там мають бути люди, які працюватимуть на об’єктах. Інвестор, який приходить будувати заводи, в першу чергу, дивиться саме на це».

Також необхідно сприяти й розвитку того бізнесу, який уже працює на Харківщині, наголошує перший заступник голови ХОДА: «Ми маємо зробити все, щоб бізнес почувався в безпеці. Є безпека - є довіра та розвиток. Маємо створити умови для того, щоб наявні підприємства інвестували у виробництво: робили модернізацію, були продуктивнішими. Щоб наша продукція відповідала міжнародним стандартам якості. Це, відповідно, збільшуватиме товарообіг з іншими країнами. Так само маємо не забувати про малий і середній бізнес. І окремий напрямок у цьому – молодіжне підприємництво. На Харківщині велика кількість студентів, які повинні мати можливість займатися власною справою. Тут ми підходимо до креативної економіки, яка сьогодні розвивається в світі».

На думку першого заступника голови ХОДА, на Харківщині необхідно будувати кластерну модель економіки: «Харківщина має багато переваг. Тут є велика кількість промислових підприємств, міжнародний аеропорт, розвинута ІТ-спільнота, наукова база. Маємо об’єднати всі ці сфери, зробити так, щоб це все працювало в синергії. Адже, наприклад, машинобудування в об’єднані з ІТ-сферою – це вже зовсім інший рівень. Також бачимо великі перспективи у розвитку переробної харчової промисловості. Харківська область - аграрний регіон, тут є великі холдинги та підприємства. Будемо стимулювати розвиток саме переробної промисловості. Можемо говорити про кластеризацію в енергетиці, про біофармацію тощо. Саме кластерна модель економіки дозволить області бути конкурентоспроможною не тільки в Україні, а й за її межами».