Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У 2020 році за допомогою обласної програми житло придбають 55 сімей учасників АТО/ООС

У 2020 році за допомогою обласної програми житло придбають 55 сімей учасників АТО/ООС

Питання забезпечення житлом українських воїнів, а також переселенців розглянули під час міністерської селекторної наради.

Селектор проходив під керівництвом першого заступника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антона Колумбета. Він відзначив, що зараз урядом та міністерством проводиться робота зі створення нового підходу у сфері забезпечення житлом учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб.

«Це болюче питання - по всій країні понад 20 тисяч учасників бойових дій, які перебувають на житловому обліку. Ми усвідомлюємо той факт, що насправді їх значно більше. Також маємо близько 400 тис. сімей ВПО, які потребують забезпечення житлом», - розповів Антон Колумбет.

Перший заступник міністра також зауважив, що створена концепція забезпечення житлом цих категорій містить як механізми, що вже працюють, так і нові принципи. Антон Колумбет дав завдання місцевим адміністраціям активізувати роботу в цьому напрямку.

У Департаменті містобудування та архітектури ХОДА нагадали, що зараз діє «Програма надання підтримки учасникам АТО/ООС для будівництва житла в Харківській області на 2019-2021 роки». Підтримка за нею надається в обсязі 40% розрахункової вартості житла.

«У 2019 році відібрано 89 кандидатів для участі в програмі, укладено 58 договорів на будівництво 62 квартир загальною площею 3,4 тис. кв. м. У тому числі було укладено 4 договори з громадянами, які мають статус ВПО, на придбання 5 квартир. У 2020 році заплановано виділити з обласного бюджету 15 млн грн – цим коштом планують забезпечити житлом 55 сімей», - повідомили в Департаменті містобудування та архітектури ХОДА.

При цьому, за даними Департаменту соціального захисту ХОДА, на сьогодні потребують придбання житла за цією програмою близько 110 осіб. Тож в області розглянуть й інші моделі забезпечення житлом цих категорій громадян.