Харківська область – у трійці лідерів в Україні за готовністю до наступного етапу Медреформи
Зараз головним завданням для всіх медзакладів є підготовка до контрактування з НСЗУ. І саме в цьому напрямку наш регіон демонструє гарну динаміку.
Про це повідомили на брифінгу за результатами наради з представниками МОЗ та Національної служби здоров’я України з питань підготовки до впровадження програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року.
«Харківська область зараз займає третє місце за готовністю до контрактування з Національною службою здоров’я. Ми готові до впровадження другого етапу Медреформи, проводимо активну роботу та контролюємо ті заклади, яким дані доручення щодо підготовки заходів», - повідомив заступник директора Департаменту охорони здоров'я ХОДА Геннадій Бондарчук.
Директорка Департаменту комунікації НСЗУ Тетяна Бойко нагадала, що наступний етап Медичної реформи в Україні реалізовуватимуть у 2020 році.
«Ми будемо починати контрактувати заклади з початку лютого цього року. І вже з першого квітня пацієнти зможуть звертатися до клінік, на яких буде позначка «контрактована НЦЗУ», за наданням цієї допомоги. На 2020 рік є пріоритетні послуги та стани. Це означає, що за ці послуги Національна служба здоров’я буде сплачувати підвищений тариф. До цих послуг відноситься: лікування інфаркту та інсульту, допомога при пологах, складна неонатальна допомога та раннє виявлення онкологічних захворювань», - розповіла Тетяна Бойко.
Вона також перерахувала кроки, які потрібно здійснити пацієнту для того, щоб отримати медичну допомогу від держави безоплатно.
Перший з них - укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем.
«Коли пацієнт укладає декларацію зі своїм сімейним лікарем, ми бачимо його в системі та знаємо, куди за нього, якому лікарю спрямувати кошти. Тому що зараз у центрі – пацієнт, і кошти йдуть за ним, просто вже на іншому рівні допомоги», - пояснила Тетяна Бойко.
Другий крок: у пацієнта має бути електронне направлення, яке надасть або сімейний лікар, або профільний фахівець. Після цього пацієнт вільно обирає клініку, де це направлення реалізує, та лікаря, який надасть допомогу.
«Екстрена медична допомога не потребує укладання договору», - наголосила директорка Департаменту комунікації НСЗУ.