ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

З квітня заклади вторинної ланки медицини отримуватимуть кошти по-новому

17 січня 2020 | 15:37

17 січня в ХОДА відбулась нарада з питань підготовки до укладення договорів з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

У зустрічі взяли участь представники МОЗ, НСЗУ та власники закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Відкриваючи нараду, заступник голови ХОДА Михайло Черняк наголосив, що із впровадженням Програми медичних гарантій зміниться механізм фінансування медичного обслуговування населення. Так, замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, надалі державне фінансування заклади отримуватимуть через Національну службу здоров’я України. Базовий принцип розподілу коштів – «гроші йдуть за пацієнтом».

«Для реальної підготовчої роботи залишилося два місяці. З 1 квітня всі комунальні підприємства надаватимуть послугу, за яку отримуватимуть кошти від держави через НСЗУ, - наголосив Михайло Черняк. - На наступному тижні вже готуємо проєкт розпорядження голови ХОДА щодо затвердження Госпітальної ради. Усі надали свої пропозиції щодо кандидатів, які будуть включені в цю раду, після чого будемо напрацьовувати Стратегію розвитку охорони здоров’я Харківщини, враховуючи вже нові реалії».

Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна підкреслила, що вже з 3 лютого Служба почне приймати від медичних закладів заявки на контрактування на 9 місяців 2020 року.

«З квітня більшість медичних закладів будуть законтрактовані з Національною службою здоров’я, субвенції не буде і єдиним джерелом отримання коштів з державного бюджету буде контракт з НСЗУ. Немає контракту, утримання буде відповідальністю власника медичного закладу та здійснюватися за кошти місцевого бюджету. А це – велике навантаження», - сказала Вікторія Мілютіна.

За її словами, змінюється принцип фінансування: від екстенсивного – оплати ліжка, до більш ефективного – оплати за результат лікування.

«Дорученням Прем’єр-міністра виставлені чіткі КРІ для областей та чіткі дедлайни. До 31 січня необхідно завершити автономізацію медичних закладів, мінімальну необхідну комп’ютеризацію та реєстрацію закладу в електронній системі здоров’я, провести реєстрацію всіх медичних працівників у електронній системі здоров’я до 15 січня, сформувати майстер-плани фінансування закладів, які надають вторинну та третинну медичну допомогу», -  сказала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ .

Фото

Теги: черняк медична реформа нсзу фінансування

Версія для друку Поділиться:


Вверх