Олексій Кучер відвідав харківське підприємство, що є одним зі світових лідерів з виробництва шахтного обладнання
Після закриття аналогічних заводів у Горлівці та Донецьку єдиним в Україні виробником обладнання для шахт залишається Харківське АТ «Завод «Світло шахтаря».
13 грудня підприємство передало замовникам (шахтарям західного Донбасу) нову техніку - очисний комбайн «УКД 200-500» та буровантажну машину БПР. Сучасна техніка харківського виробництва наразі працює не тільки в Україні, але й у Латвії, Естонії, Білорусі, Польщі та інших країнах світу.
«Це підприємство – один з найбільших платників податків у Харківській області. Окрім цього, тут ще й одна з найбільших кількостей осіб працює – близько 2000. Що приємно – це досить високе соціальне навантаження, яке взяло на себе керівництво цього заводу. Тут працюють 350 переселенців, житло яким оплачує підприємство, витрачаючи на це приблизно 1 млн грн. За це я хочу висловити велику подяку керівництву», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер.
Він підкреслив, що АТ «Завод «Світло шахтаря» є прикладом результативної приватизації. «Це підприємство було приватизовано в 1990-х роках. Приватизація відбулась позитивно. Це підприємство розвивається», - сказав голова ХОДА.
Разом із генеральним директором «Світла шахтаря» Олександром Ковальчуком голова ХОДА ознайомився з виробничими потужностями заводу та оглянув новітню техніку, яку в цей день підприємство передавало замовнику. Очисний комбайн харківського виробництва працюватиме на західному Донбасі.
«Така машина в нас - не перша. Цей комбайн у нас в шахтоуправлінні - вже третій за рахунком, - розповів заступник головного механіка шахти ШУ «Тернівське» ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» Віталій Додонов, який приїхав у Харків приймати замовлення. – Техніка зарекомендувала себе з хорошого боку. Дуже радує те, що на ринок виходить нова техніка і - найголовніше, що ця техніка - наша, вітчизняна. Можу сказати, що ми дуже задоволені».
Під час спілкування з Олексієм Кучером гендиректор заводу відзначив, що підприємство розраховує на участь голови ХОДА у вирішенні питань на державному рівні. Одне з найактуальніших питань такого масштабу для підприємства - надання державної підтримки при участі українських виробників у тендерах на зовнішньому ринку.
«Сьогодні наші конкуренти - європейці, китайці - беруть участь з програмою підтримки своїх банківських структур, інвестиційних компаній. Вони пропонують клієнтам свою продукцію з відстрочкою платежу від 1 до 5 років. Ми не можемо собі дозволити такої вільності. І в цьому - наша слабкість», - розповів Олександр Ковальчук.
«Зі свого боку ми будемо підтримувати такі підприємства, як «Світло шахтаря», - запевнив голова ХОДА.