ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА розглянули проблемні питання чорнобильців

13 грудня 2019 | 15:02

12 грудня відбулось чергове засідання робочої групи з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Учасники обговорили заходи, які планують провести в області до Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Найбільш обговорюваними темами стали питання, що пов’язані з транспортом та станом пенсійного забезпечення. Окрему увагу приділили медичному забезпеченню та оздоровленню громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як відзначив директор Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага, цього року коштом державного бюджету із запланованих 1116 осіб вже оздоровлено 1077 постраждалих громадян, віднесених до 1-ї категорії.

«Для стовідсоткового забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих громадян (1 категорія) з обласного бюджету в 2019 році заплановано 2,9 млн грн. Станом на 1 грудня оздоровлено 363 особи на суму 2,6 млн грн», - навів дані директор департаменту.

За його словами, як додаткові соціальні гарантії для забезпечення санаторно-курортного лікування чорнобильців, віднесених до 2 групи, та потерпілих дітей з обласного бюджету заплановано 2,5 млн грн. На даний час оздоровлено близько 217 осіб на суму 2,3 млн грн.

Крім того, на пільгове медичне обслуговування ліквідаторів у цьому році в обласному бюджеті заплановано 10,3 млн грн. З них: на забезпечення ліками – 9 млн грн, на зубне протезування – 1 млн грн, на додаткове харчування у диспансері – 0,3 млн грн.

Під час заходу заступник голови ХОДА Михайло Черняк передав чорнобильцям відзнаки облдержадміністрації. Почесні грамоти ХОДА отримали:

- голова ветеранської громадської організації «Пожежні та рятувальники Чорнобиля» Володимир Алтухов;

- учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, член ГО «Київське об’єднання «Чорнобиль» м. Харків» Володимир Джуран;

- учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, член Харківської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Олександр Говор.

Фото

Теги: черняк засідання робочої групи чорнобильці

Версія для друку Поділиться:


Вверх