Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Голова ХОДА обговорив з чорнобильцями питання пільгового лікування та ремонту диспансеру радіаційного захисту

Голова ХОДА обговорив з чорнобильцями питання пільгового лікування та ремонту диспансеру радіаційного захисту

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбулось засідання робочої групи з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На зустріч до чорнобильців завітав голова ХОДА Олексій Кучер.

«Хочу сказати всім вам дякую за те, що ви зробили. Я хочу виказати вам слова пошани. Знаю, що ви - найактивніша частина Харківщини. Знаю ваші проблеми. З деякими з вас ми вже зустрічались та розмовляли. У тому числі на засіданні комітету Верховної Ради України. Підкреслюю: я відкритий до конструктивного діалогу», - відзначив керівник області.

Під час короткої розмови представники громадських організацій, що об’єднують чорнобильців області, мали можливість окреслити найгостріші питання порядку денного. Серед пропозицій, що прозвучали, – внесення змін до обласної програми «Здоров’я Слобожанщини». За словами учасників робочої групи, це необхідно зробити, щоб забезпечити коштовними ліками чорнобильців, які мають важкі захворювання – наприклад, порушення кровотворення. Зараз повноцінну компенсацію вартості лікування люди не отримують – ні з державного, ні з обласного бюджету.

«Ми розуміємо, що це загальнодержавна проблема – недостатньо грошових коштів. Разом із цим усі ваші побажання ми будемо враховувати», - запевнив Олексій Кучер.

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк відзначив, що про цю проблему в облдержадміністрації знають. І хоча навряд чи можливо стовідсотково вирішити її лише обласним коштом, проте відповідні зміни до програми можна внести. А вже після цього розглядати можливості фінансування, виходячи з наповнення обласного бюджету.

Під час спілкування обговорили також заходи, що відбудуться в області до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чорнобильці запросили голову ХОДА взяти участь у традиційному покладанні квітів до пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС у Молодіжному парку.

«Також пропонуємо вам безпосередньо відвідати наш диспансер та подивитися, що там уже зроблено, та що ще необхідно зробити», - запросив голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв.

«Я точно буду о 10-й годині 14-го на покладанні квітів. Ми тоді обговоримо й ці питання», - відповів Олексій Кучер.

З чорнобильцями голова ХОДА домовився про те, що проведе окрему розширену нараду за їх участі.

«Для того, щоб наша зустріч і діалог були конструктивними, нам необхідно буде визначитись з переліком питань, які ми будемо обговорювати. Якщо ми щось не зможемо зробити, ми будемо казати про це відверто – не будемо вам розповідати казки. А там, де ми реально можемо допомогти, будемо намагатися це зробити», - запевнив керівник області.