ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Середньомісячна зарплата на Харківщині зросла до 8931 грн

12 грудня 2019 | 14:37

Питання зайнятості, ліквідації боргів із зарплат та соціального захисту працівників обговорили 12 грудня на 28-й конференції об’єднання профспілок Харківської області.

Участь у заході взяв заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

«Вважаю, що між сторонами соціального діалогу в нашій області дійсно налагоджена співпраця. Дякую за роботу особисто голові Об’єднання профспілок області Сергію Тесленку. У вирішенні проблемних питань у соціально-трудовій сфері регіону ми завжди дослуховуємося до позиції профспілкової сторони та постійно знаходимо взаємоприйнятні рішення», - зазначив Михайло Черняк.

Під час заходу обговорили стан зайнятості в області. Так, за даними Департаменту соціального захисту населення ХОДА, за останні пів року в регіоні:

- збільшилась чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років на 4,8 тис. осіб (зараз становить 1264,8 тис. осіб);

- збільшився рівень зайнятості населення у віці 15-70 років - з 61,5 % до 62,2 %;

- чисельність безробітних у віці 15-70 років зменшилась на 1,3 тис. осіб і склала 66,7 тис.;

- зменшився рівень безробіття населення у віці 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, з 5,1 % до 5 % економічно активного населення.

Середньомісячна зарплата штатних працівників області за січень-жовтень 2019 року зросла на 19,4 % та становить 8931 грн. Темп її зростання є вищим ніж загальнодержавний показник (118,9%).

За рівнем неформальної зайнятості (10,6 %) Харківська область - серед 2 кращих в Україні (після Київської).

«Не все поки що вдається, наприклад, не вирішено питання погашення боргів з виплати зарплати, повільно скорочуються обсяги «тіньової» зайнятості, зростає трудова міграція населення. Саме тому урядом та Офісом Президента відпрацьовується комплексні механізми та чіткі терміни реалізації вирішення цих нагальних питань», - наголосив Михайло Черняк.

Фото

Теги: черняк конференція профспілок соцзахист сердньомісячна зарплата

Версія для друку Поділиться:


Вверх