ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Питання газопостачання Вовчанська будемо вирішувати кардинально. Олексій Кучер

12 грудня 2019 | 08:00

Якщо з 1 січня 2020 року буде припинено транспортування природного газу з Російської Федерації, без опалення може залишитися частина Вовчанського району.

Окремі домоволодіння та котельні у Вовчанську досі (ще з радянських часів) під'єднані до російського газопроводу.

«Цю проблему приховували. У Вовчанську не кожна особа знає, з чим вона може зіткнутися 1 січня 2020 року. Тому ми повинні відверто повідомляти, що ця проблема є. Вона тягнеться роками. І нам необхідно кардинально вирішити це питання та паралельно визначати фінансування», - сказав голова ХОДА Олексій Кучер.

Таку інформацію він озвучив у ході селекторної наради Міністерства розвитку громад та територій України. Олексій Кучер повідомив, що на 12 грудня скликав Регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Єдиним пунктом порядку денного стане потенційно можлива надзвичайна ситуація з теплопостачанням у Вовчанську. Також  сьогодні керівник області зустрінеться з цього ж питання з головою правління НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим.

Олексій Кучер закликав Міністерку розвитку громад та територій України Альону Бабак терміново скликати засідання Державної комісії з ТЕБ та НС, оскільки глобально питання можна вирішити лише на державному рівні. Альона Бабак підтримала пропозицію.

Також Олексій Кучер повідомив, що в області вже розроблений план дій у разі припинення газопостачання у Вовчанську. Зокрема, з обласного бюджету цього року були виділені кошти на підсилення електричних мереж у 84 багатоквартирних будинках, які можуть залишитися без опалення. Зараз ці роботи завершуються. 

«Але в нас є на сьогодні 5096 приватних будинків, які не мають альтернативних джерел теплопостачання. Це офіційна інформація. Приблизна кількість людей, що в них проживають, – 16 тисяч. У найближчі 3 дні ми організуємо обхід цих домоволодінь, щоб перевірити достовірність даних. Для цього буде залучено 400 осіб», - відзначив голова ХОДА.

Наразі вирішується питання виділення коштів для того, щоб забезпечити альтернативними джерелами опалення приватні домоволодіння. За розрахунками спеціалістів, на це потрібно близько 2 тижнів.

Міністерка розвитку громад та територій України та голова ХОДА домовились 13 грудня остаточно узгодити план дій на випадок надзвичайної ситуації.

Фото

Теги: кучер вовчанськ газопостачання

Версія для друку Поділиться:


Вверх