Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

НАЗК у Харкові провів тренінг для держслужбовців 4-х областей

НАЗК у Харкові провів тренінг для держслужбовців 4-х областей

Уповноваженим особам із питань запобігання та виявлення корупції розповідали про проблемні аспекти фінансового контролю.

У заході, що був організований Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з Українською школою врядування, взяли участь представники ОДА та РДА Харківської, Луганської, Сумської та Полтавської областей. Загалом тренінг «Фінансовий контроль – проблемні аспекти» зібрав близько 100 осіб.

Учасникам заходу розповідали про зміни в законодавстві та важливі моменти, які варто враховувати всім держслужбовцям. Зокрема, наголосили на тому, що суб’єкти декларування у 10-денний термін мають письмово повідомити НАЗК про відкриття ними або їх неповнолітніми дітьми валютного рахунка в закордонному банку. Такі обставини виникають, наприклад, при вступі підлітків до навчальних закладів за межами України.

Представники НАЗК звернули увагу, що членами сім’ї, про відкриття якими валютного рахунка потрібно повідомляти, є дружина (чоловік) та діти до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання. Крім того, до членів родини відносять будь-яких осіб, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування, у тому числі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.