ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Олексій Кучер незадоволений недостатньою комунікацією між главами РДА та ОТГ

28 листопада 2019 | 14:22

Глава ХОДА поставив підлеглим у районах завдання знайти спільну мову з об'єднаними громадами.

Керівник області допомагає налагодити діалог ОТГ, районним адміністраціям та радам. 28 листопада він провів робочу нараду з керівництвом Первомайського району та місцевої Олексіївської ОТГ.

Про проблеми у взаєминах з РДА і райрадою глава ОТГ Анатолій Страхов повідомив під час зустрічі голови ХОДА з керівниками об'єднаних громад області 27 листопада.

Анатолій Страхов розповів про те, що громада не може вийти на прямі фінансові відносини з державним бюджетом з 2020 року, тому що її не внесено до Перспективного плану розвитку громад області. Крім того, глава ОТГ заявив, що керівництво Первомайської РДА та райради саботує повноцінне функціонування громади, відмовляючись передати на її баланс соціальні об'єкти.

Олексій Кучер запросив для вирішення цього питання в.о. голови Первомайської РДА Ірину Бомко та голову районної ради Володимира Татаренкова. Зустріч відбулася в кабінеті очільника області.

«Нам потрібно рухатися вперед. Часу мало, і якщо ми будемо витрачати його на амбіції, то будемо діяти не в інтересах людей і не в інтересах області. Давайте комунікувати і домовлятися», - підкреслив голова ХОДА.

Керівники РДА та районної ради пояснили відмову передавати соцсферу в управління громаді тим, що ОТГ не перейшла на прямі взаємовідносини з держбюджетом.

«Ми побачили в таблицях держбюджету, що Олексіївська громада там відсутня, і виникає питання: як вони будуть фінансувати установи. Ми отримуємо освітню та медичну субвенції, тобто на нас Кабмін поклав функцію фінансування і управління об'єктами соцсфери. Передавати кошти субвенції громаді ми не маємо права», - пояснила Ірина Бомко.

«Ми без питань передамо об'єкти, якщо будуть докази того, що буде забезпечена заробітна плата співробітникам установ та інші обов'язкові статті», - погодився Володимир Титаренко.

Глава ХОДА наполіг на тому, щоб ОТГ дала чітку відповідь щодо фінансування установ, які хоче взяти на баланс.

«Ви повинні чітко відповісти, чи є у вас гроші. Інакше будуть страждати люди», - сказав Олексій Кучер.

Що стосується внесення Олексіївської ОТГ до Перспективного плану розвитку громад області - обласна рада на даний момент відмовляє у винесенні питання на сесію, пояснюючи це прийняттям у першому читанні нового закону, що регулює цей процес.

Олексій Кучер зазначив, що це не обґрунтована причина для відмови.

«Закон прийнятий тільки в першому читанні. Його ще немає», - підкреслив керівник ОДА.

Фото

Теги: кучер отг рда олексіївска отг первомайський район об'єднання громад

Версія для друку Поділиться:


Вверх