Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області відбулася перша зустріч голови ОДА з головами ОТГ

У Харківській області відбулася перша зустріч голови ОДА з головами ОТГ

27 листопада голова ХОДА поспілкувався з керівниками 19-ти об’єднаних територіальних громад Харківщини.

На початку зустрічі Олексій Кучер відзначив, що наразі за показниками об’єднання громад Харківська область пасе задніх в Україні. На рівні з нашим регіоном - ситуація в Луганській, Донецькій та Закарпатській областях. Голова ХОДА сказав, що знає про проблеми в комунікації регіональної влади та керівництва ОТГ. Відповідна інформація надходить з районів та від підлеглих.

«Так відбувається, що коли нам потрібно взаємодіяти, то іноді цієї взаємодії немає. Наскільки я розумію, у деяких очільників ОТГ навіть були конфлікти з очільниками райдержадміністрацій. Я вважаю, що цього не повинно бути. У нас на 100% одна мета. Нам необхідно розвивати Харківську область. Я хочу започаткувати такі зустрічі, щоб ми ділилися з вами: ви – своїми напрацюваннями, ви – своїм баченням. Закликаю вас повідомляли про проблемні моменти та ваше бачення взаємодії», - звернувся до голів ОТГ очільник області.

Під час зустрічі керівники об’єднаних територіальних громад порушили різнопланові питання – від стану доріг до надходження до бюджетів громад державних субвенцій. Питання недобудованої котельні в Чкаловському озвучив селищний голова Віктор Соловйов. За його інформацією, для завершення робіт потрібні понад 6 млн грн.

Подібна проблема виникла й в Ізюмі. Міський голова Валерій Марченко повідомив, що нова котельня в місті збудована. Але її не можуть ввести в експлуатацію через те, що підрядники ще недоотримали 8 млн грн – це заважає закрити акти виконаних робіт.

«У нас дуже аварійна котельня. Ми її запустили на опалювальний сезон, але боїмося, що до кінця сезону вона може й не допрацювати», - сказав Валерій Марченко.

Він також поскаржився на постійні труднощі в спілкуванні з головою РДА Любов’ю Шамрай та відзначив, що це позначається на отриманні громадою коштів державних субвенцій. Роз’яснення щодо відповідних субвенцій голові ОТГ надав заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Про нестачу коштів медичної та освітньої субвенцій повідомив Лозівський міський голова Сергій Зеленський. Серед проблемних питань – закупівля інсулінів для населення.

«Я з Києвом - у спілкуванні з цього питання. У нас уже є позитивні зрушення», - сказав Олексій Кучер.

Михайло Черняк повідомив, що на початку грудня область має отримати субвенцію та компенсувати витрати, в тому числі по інсулінах.

Керівники двох ОТГ – Малинівської та Нововодолазької - порушили питання роботи філій «Харківгазу». У Малинівці газовики протягом місяця не підключають опалення в новозбудованій амбулаторії, на Нововодолажчині – відключають газ на кілька днів у селах та багатоповерхівках. Селищний голова Коломаку просив допомоги в обслуговуванні доріг та убезпеченні посадок від вирубування. Голови Олексіївської та Мереф’янської ОТГ розповіли про проблеми з внесенням змін до Перспективного плану формування територій громад та передачею громадам об’єктів соцсфери, БТІ, архівів тощо.

По всіх порушених питаннях голова ХОДА дав доручення оперативно відреагувати всім відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації та профільним заступникам. Олексій Кучер повідомив, що подібні зустрічі з головами громад стануть постійними. Крім того, голова Харківської ОДА запропонував керівникам ОТГ створити спільний чат з представниками облдержадміністрації – для оперативного вирішення проблем.

Більше фото