Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В області з’явиться бізнес-омбудсмен та підрозділ ОДА з розвитку та сприяння бізнесу

В області з’явиться бізнес-омбудсмен та підрозділ ОДА з розвитку та сприяння бізнесу

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер під час зустрічі з найбільшими платниками податків, представниками ділових кіл та промисловцями області.

Свою зустріч з бізнесом керівник облдержадміністрації назвав «сигнальною».

«Для нас ця зустріч дуже важлива. Ми хочемо донести до бізнесу, що ми відкриті. Ми будемо налагоджувати діалог між бізнесом та владою. Ви знаєте, що про це постійно повідомляє та робить кроки назустріч бізнесу наш Президент. Така задача поставлена й переді мною», - сказав Олексій Кучер.

Окрім 40 представників бізнесу, на захід запросили й керівників контролювальних органів – податкової, митниці, Держпродспоживслужби та Держпраці. Голова ХОДА запевнив, що подібні зустрічі з бізнесом відбуватимуться регулярно. А для того, щоб робота була системною, на базі облдержадміністрації створять Департамент розвитку та сприяння бізнесу.

«Окрім цього, буде в нас бізнес-омбудсмен. Це особа, яка реагуватиме на будь-які порушення чи незаконні втручання, які є з боку влади та контролювальних органів. Фактично це буде особа-координатор, комунікатор, який в екстреному порядку реагуватиме на ті негаразди, які, на жаль, ми маємо зараз», - повідомив Олексій Кучер.

Він запропонував присутнім вносити пропозиції щодо кандидатури бізнес-омбудсмена.

Протягом зустрічі всі охочі мали можливість висловитися щодо проблем, які є у відносинах з владою та контролювальними органами. Серед таких питань, наприклад, - складнощі в оформленні документів у ДПС, ліцензуванні діяльності, закритість певних тендерних процедур тощо.

Так, представник однієї з найбільших роздрібних мереж, що продає лікарські засоби, Сергій Данієлян поскаржився на непрозорість розподілення бюджетів на закупівлю інсулінів у області.

«Дуже непрозоро розподілялися бюджети з інсуліну. У нас є державні програми з компенсації пацієнтам з цукровим діабетом коштів на придбання інсулінів. У Харківській області всі ці компенсації та договори укладаються лише з одним підприємством. Вони непрозорі. Ніякої конкуренції в цьому немає. Було б добре, щоб ці тендери виводились на «Прозоро», і ми могли б конкурувати за можливість забезпечити населення інсуліном та дати кращу ціну», - сказав Сергій Данієлян.

Він висловив пропозицію, щоб зустрічі влади з бізнесом проводили не рідше, ніж раз на квартал.

Про проблеми, з якими стикаються майже всі інвестори при оформленні землі та підведенні комунікацій, повідомив депутат Харківської міської ради Тарас Ситенко. Він відзначив, що через це частина бізнесу приймає рішення перереєструватися в інших регіонах України.

Олексій Кучер доручив заступникам голови ХОДА, які були присутні на зустрічі, в найкоротші терміни дати оцінку фактам, що були озвучені, та вжити заходи для вирішення порушених проблем. Він також додав, що надалі всі подібні проблеми вирішуватиме бізнес-омбудсмен, який комунікуватиме напряму з головою ОДА та керівниками контролюючих органів.

Олексій Кучер закликав бізнес до діалогу та наголосив, що влада сьогодні відкрита та зацікавлена в залученні інвестицій у регіон.