ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Голова ХОДА зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща в Харкові

26 листопада 2019 | 14:04

Олексій Кучер і Януш Яблонський обговорили розвиток взаємовідносин між Харківською областю і Польщею та реалізацію спільних проєктів.

Відкриваючи зустріч, голова Харківської ОДА зазначив, що Польща - великий друг і партнер України. До того ж у нашій країні пам'ятають той факт, що саме поляки першими визнали незалежність України, та цінують це.

«Наші країни - у лідерах з взаємин, у тому числі на регіональному рівні. У цьому процесі бере участь і бізнес. Тому просимо й надалі розвивати наші відносини. Ми відкриті», - сказав Олексій Кучер.

Генеральний консул Республіки Польща в Харкові зазначив, що в наступному році Генконсульство відзначатиме 25 років від дня свого відновлення в Харкові.

«Звичайно, ми намагаємося робити все для того, щоб зміцнювати нашу дружбу та співробітництво між Польщею та Україною. У нашої роботи є кілька напрямків. Ми дуже тісно співпрацюємо з українськими вишами. У закладах вищої освіти в Харкові працюють 7 польсько-українських центрів, де можна вивчати польську мову та культуру. Я дуже радий цьому, і ми намагаємося ці напрямки розширювати. В останні роки ми працювали разом з облдержадміністрацією в напрямку самоврядування. Організовували спільно конференції та поїздки представників самоврядування до Польщі. Ці поїздки, якщо буде бажання представників місцевої влади, ми хочемо й далі продовжувати», - сказав Януш Яблонський.

Він також виділив, як перспективний напрямок, розвиток міжрегіонального співробітництва між Харківською областю та найбільшим воєводством Польщі - Мазовецьким (його центром є Варшава). Януш Яблонський запропонував детально обговорити напрямки для співпраці під час найближчого візиту до Харкова Посла Республіки Польща в Україні.

Олексій Кучер підтримав усі озвучені пропозиції й особливо відзначив питання співпраці у сфері самоврядування.

«Ми дійсно цінуємо ваш досвід. Він нам потрібен. Ви знаєте, що зараз є всеукраїнська програма, ініційована Президентом. Я тут як представник Президента в області. І у мене є завдання впроваджувати та розвивати на регіональному рівні державні програми. Думаю, що найближчим часом нам потрібно буде обговорити те, як організувати подібні заходи з обміну досвідом», - сказав голова ХОДА.

Також Олексій Кучер запросив Януша Яблонського взяти участь у неформальній зустрічі голови ХОДА з представниками дипломатичних кіл, яка відбудеться 29 листопада.

Фото

Теги: кучер яблонський зустріч

Версія для друку Поділиться:


Вверх