Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові обговорили перспективи цифрової трансформації промисловості

У Харкові обговорили перспективи цифрової трансформації промисловості

Кооперація науки та виробництва стала центральною темою круглого столу, який відбувся в Каразінському університеті 14 листопада.

З учасниками заходу поспілкувався голова ХОДА Олексій Кучер. Він зазначив, що промисловість Харківщини має розвиватися відповідно до світових тенденцій – у тісному зв’язку з наукою.

«Усім відомо, що ми маємо потужний промисловий потенціал. І для того, щоб реалізувати його в повній мірі, промисловість повинна об’єднуватися з наукою. До цих процесів, безумовно, повинна бути залучена держава. І ми сприятимемо розвитку промисловості області - тим більше, що маємо для цього й ресурсну, і наукову базу», - сказав очільник облдержадміністрації.

На думку учасників круглого столу, майбутнє промисловості України – за цифровою трансформацією.

Цифровізація має охопити не лише промисловість, а й суспільство взагалі. Про процес «Індустрії 4.0» розповів під час заходу професор аерокосмічного університету «ХАІ» В’ячеслав Харченко.

«Зараз світ знаходиться на 4-му етапі індустріальної еволюції, яка передбачає, зокрема, створення кіберсистем. Але ми вже на порозі 5-го етапу, який буде пов’язаний із застосуванням систем штучного інтелекту. «Індустрія 4.0» – це наскрізна цифровізація фізичних активів, інтеграція їх у світову екосистему на базі всього ланцюжка створення вартості. ІТ-сфера є одним з рушіїв цього напряму», - розповів професор.

Приклади цифровізації маємо й у Харкові, і в Україні, але поки це лише перші кроки. На Харківщині цифрові технології на виробництві успішно впроваджують на «ФЕДі». Йдеться про системи, які дозволяють повністю оцифровувати процеси розробки та перевірки складних агрегатів для авіакосмічної галузі.

Цифровою трансформацією промисловості в нашій області займається Регіональний центр «Індустрія 4.0», створений рік тому Асоціацією підприємств промислової України.

Головне завдання роботи центру – налагодити взаємодію між закладами вищої освіти, промисловістю та владою, розповіла представниця центру Марина Колеснік.

«Усі основні трансформаційні технології – адитивні, інтернет-технології, віртуальна реальність та інше – цьому навчають у вишах. Тому центр був створений на базі «ХАІ», який мав відповідні напрацювання, публікації, проєкти і декілька лабораторій. Потім почалася співпраця з ХНУРЕ, НТУ «ХПІ», університетом Каразіна та іншими», - розповіла Марина Колеснік.

Також під час круглого столу обговорили питання смарт-спеціалізації, кластерних ініціатив, створення індустріальних парків, стимулювання експорту.