ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківська область повністю забезпечена вакцинами проти дифтерії

05 листопада 2019 | 11:05

Харківська область повністю забезпечена вакцинами проти дифтерії

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Наталія Куфтеріна.

За її словами, на даний момент в Україні склалася несприятлива ситуація щодо захворюваності на дифтерію.

«Упродовж 7 років у Харківській області не було жодного випадку захворюваності на дифтерію, - зазначила Наталія Куфтеріна.- Зараз зареєстровано два випадки: перший був наприкінці жовтня, другий - учора, та цей випадок ще не підтверджений лабораторно».

Заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА запевнила, що Харківська область забезпечена вакцинами проти дифтерії повністю. Вона зазначила, що в наявності вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії, правцю з цілоклітинним кашлюковим компонентом (АКДП) (виробник - Індія) – 96 903 доз. Також 975 доз анатоксину для профілактики дифтерії та правцю (АДП) (виробник - Болгарія) та 313 665 доз анатоксину для профілактики дифтерії та правцю зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м) (виробник - Індія).

«Ми закликаємо населення області зробити вакцинацію, - відзначила Наталія Куфтеріна. - Вакцинація робиться як дітям, так і дорослим. На сьогодні вакцина є в центрах первинної медицини, на складі інфекційної лікарні. Робити вакцинацію необхідно там, де у вас укладений договір із сімейним лікарем».

Наталія Куфтеріна нагадала, що рекомендований календар вакцинації для дітей – 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років. Далі потрібно робити ревакцинацію кожні 10 років протягом усього життя.

Також під час брифінгу заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА зазначила, що на сьогодні показники захворюваності на грип є нижчими на 63%, ніж пороговий рівень. Відносно тогорічного періоду спостерігається зниження захворюваності. Також, за її словами, в жовтні не зареєстровано жодного випадку захворюваності на кір. Між тим Харківщина до кінця року забезпечена вакцинами для дитячого населення.

Фото

Теги: вакцина грип кір дифтерія брифінг

Версія для друку Поділиться:


Вверх