Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До Харкова приїжджає відома українська письменниця Катерина Калитко

До Харкова приїжджає відома українська письменниця Катерина Калитко

Авторка, починаючи з 1 листопада, місяць перебуватиме в місті у рамках Харківської літературної резиденції.

Харківська літературна резиденція – спільний проєкт Українського осередку міжнародного ПЕН-клубу та Харківської обласної державної адміністрації за організаційної підтримки Харківського літмузею. Резиденція заснована у 2018 році з метою підтримки письменників, а також промоції Харкова і його культури в Україні та світі. Письменники – учасники резиденції – отримають можливість впродовж місяця жити в Харкові для роботи над власним твором, а також для знайомства з містом - його історією, культурою, людьми. Цього року вперше заплановані чотири місячні резиденції – весняна, літня, осіння та зимова – для двох українських прозаїків, українського перекладача, закордонного автора.

На резиденції письменниця планує закінчити свій перший роман «Напівшовкові». Місяць перебування в Харкові відкриє письменниці можливість глибше дізнатись про деякі аспекти міської історії та урбаністики, що будуть відтворені в майбутньому романі: «Можливість попрацювати над текстом саме у Харкові була б для мене дуже цінною, адже це місто постане важливим «актором другого плану» в майбутній книзі. Головні сюжетні лінії, пролягаючи головно через Вінницю й Поділля, дотикаються Харкова не лише як арени драматичного протистояння українських національних та більшовицьких сил, але, передовсім, як міста з надзвичайно цікавою єврейською спільнотою. Ключовий для роману єврейський контекст покликається на Харків, як місто мрії та парадоксу».

Під час перебування Катерини Калитко на Харківській літературній резиденції плануються творчі зустрічі авторки з читачами в Харківському літмузеї.

Довідка. Катерина Калитко  - письменниця і перекладачка. Авторка семи збірок поезій, дві з яких — «Бунар» та «Катівня. Виноградник. Дім» — відзначені премією «Літакцент року» у 2018-му та 2014 роках, відповідно. Опублікувала також дві книги короткої прози: «Містерія» (Київ, Факт, 2007) та «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» (Львів, ВСЛ, 2017). Тексти перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, болгарською, італійською та на іврит.

Нагороджена незалежною премією Women in Arts Award від UN Women у рамках HeForShe Arts Week 2019. Володарка премії «Книга року ВВС - 2017» (за книгу «Земля загублених»).

Лауреатка Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського у 2017 році, Міжнародної премії Vilenica Crystal 2016, фестивалю короткої прози Imbiero Vakarai (Литва), конкурсів «Гранослов» та «Привітання життя» ім. Богдана-Ігоря Антонича, конкурсу читаної поезії «Молоде вино», конкурсу видавництва «Смолоскип» та літературної премії «Благовіст».

За свої переклади відзначена премією часопису «Кур’єр Кривбасу» та перекладацькою премією METAPHORA.