Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відбулось засідання оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

Відбулось засідання оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

31 жовтня засідання пройшло під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.

З початку 2019 року на розгляд оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів надійшло 47 звернень (у тому числі звернення, що надійшли на телефон «гарячої лінії»). На даний момент штабом відпрацьовується 3 звернення.

На чергове засідання надійшло звернення від представників низки підприємств Харківщини, які заявили про незаконну перереєстрацію земельних ділянок реєстратором з Дніпропетровської області.

«Заява на перереєстрацію земель надходить від однієї особи», - зазначив представник заявників.

Перший заступник голови ХОДА Марк Беккер зазначив, що вивчивши матеріали, які надані заявниками, штаб мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників бачить ознаки рейдерського захоплення.

«Ми спрямуємо листи з нашим рішенням до правоохоронних органів. Звернемося до Національної поліції для розгляду цієї справи та співпраці з дніпровськими колегами, - сказав Марк Беккер. - Також листи буде надіслано до прокуратури задля посилення контролю за цією справою та юстиції, аби вони звернулися до відповідного міністерства з проханням винести питання на розгляд комісії».

Підбиваючи підсумки засідання, Марк Беккер наголосив на тому, що права землекористувачів не повинні порушуватися, а всі конфліктні ситуації повинні вирішуватися виключно відповідно до законодавства.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів. До складу штабу входять представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби та Держгеокадастру області. Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.