Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Завершено реконструкцію історичної будівлі поліклініки Вовчанської ЦРЛ

Завершено реконструкцію історичної будівлі поліклініки Вовчанської ЦРЛ

Двоповерхову будову 1904 року капітально відремонтували вперше за її 100-річну історію, а на прилеглій території посадили парк.

Масштабний проєкт реконструкції поліклініки Вовчанської центральної районної лікарні втілювали протягом трьох років спільним коштом обласного та районного бюджетів і за допомогою міжнародних партнерів – Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

За цей час у будівлі замінили дах, вікна й двері, утеплили фасад, повністю відремонтували внутрішні приміщення й інженерні системи. Також у поліклініці облаштували вентиляційну систему та санвузли, яких раніше тут просто не було.

«Наша будівля – історична, вона була збудована в 1904 році регіональним меценатом Василем Колокольцовим. Тоді це була будівля для прийомів, - розповів директор КНП «Вовчанська центральна районна лікарня» Костянтин Тищенко. - Потім протягом 50 років у цьому приміщенні розміщувались штаби та керівництво різних військових угрупувань, і в 1957 році його передали Вовчанській ЦРЛ. На жаль, ця будівля не те що не бачила реконструкції, вона бачила лише епізодичні косметичні ремонти. У будівлі були відсутні санвузли, сантехнічні комунікаційні системи, не було вентиляційної системи, протікав дах тощо».

Питання відновлення поліклініки у Вовчанську стояло дуже гостро. До закладу звертається велика кількість пацієнтів. Консультації та медичні послуги тут надають не лише жителям Вовчанщини та прилеглого Великобурлуцького району, але й багатьом харків’янам, які відвідують бази відпочинку або мають дачі у Вовчанському районі.

«У січні 2017 року була підписана угода між GIZ, Вовчанською РДА та адміністрацією лікарні на проведення комплексної реконструкції. За підтримки голови ХОДА Юлії Світличної фінансування було виділено з обласного бюджету. Вона неодноразово бувала на цьому об’єкті, хід будівництва контролювався щотижнево», - відзначив Костянтин Тищенко.

Окрім відновлених приміщень, поліклініка отримала й сучасне обладнання, медичні та офісні меблі, а також усю необхідну комп’ютерну техніку - для роботи з Національною службою здоров’я України. Цього року за ініціативи жителів Вовчанська та за підтримки місцевих рад і обласного бюджету в місті реалізували мініпроєкт у рамках конкурсу «Разом у майбутнє» - біля новенької поліклініки посадили парк. Підбиваючи підсумки проведеної роботи, голова Вовчанської РДА Віталій Мірошник подякував усім, хто долучився до реалізації проєкту: GIZ, з договору з яким усе розпочалося, ХОДА та обласній раді, які виділили кошти на проведення внутрішніх робіт у будівлі, місцевим радам, що допомогли створити новий парк.

«Це дуже гарний приклад того, як ми маємо працювати – тільки гуртом, разом, ставлячи перед собою завдання, які спершу видаються неможливими. Але, як бачимо, від мрії до результату пройшло усього 3 роки», - сказав Віталій Мірошник.

31 жовтня результати проведених у Вовчанську робіт оглянув заступник голови ХОДА Вадим Данієлян. Він відзначив масштабність та значущість реалізованого проєкту, але запевнив, що він – далеко не єдиний на Харківщині.

«Керівництво області та особисто голова ХОДА Юлія Світлична приділяє особливу увагу розвитку сфери охорони здоров’я на Харківщині. У регіоні реалізується велика кількість проєктів для розвитку сільської медицини – будуються нові амбулаторії з житлом для лікарів, закупається необхідне обладнання. Також зараз у Харкові за підтримки керівниці області будується новий сучасний онкологічний центр, який дуже необхідний нашому регіону. Робота триватиме – як на Вовчанщині, так і в інших районах області», - запевнив Вадим Данієлян.

Більше фото