ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові проходить фестиваль польського кіно

25 жовтня 2019 | 10:19

Розпочалася подія показом шпигунського трилера «Кур’єр», який пройшов 24 жовтня за участі заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева.

Також участь у заході взяв Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський.

Заступник голови ХОДА зазначив, що відносини між Харковом та Республікою Польща склалися дружні. Реалізовується дуже багато спільних проєктів.

«Нещодавно повернулася наша делегація освітян та представників ОТГ з Польщі, які брали участь у спільних проєктах з поглиблення взаємовідносин, - сказав Анатолій Бабічев. - Ми дуже плідно співпрацюємо з Генеральним консульством Республіки Польща у Харкові, з Польським інститутом у місті Київ. Багато спільних проєктів у різних галузях: це і освіта, і наука, культура, мистецтво та, звісно ж, економіка».

За його словами, Дні польського кіно у Харкові проходять учотирнадцяте.

«Ми вкотре присутні на відкритті Днів польського кіно у Харкові. Нам приємно, що Харків - одне з міст, у яких проходить подібний захід», - сказав Анатолій Бабічев.

За словами Генерального консула Республіки Польща в Харкові, кінострічка «Кур’єр» розповідає про реальну історію Яна Новака-Єзьораньського, якого під час Другої світової війни відправлено в Лондон з секретною місією - з’ясувати, чи нададуть британці допомогу Варшаві, на що розраховували командування Армії Крайової, а також польські політики та уряд.

«Я вже бачив цей фільм і маю надію, що він сподобається й українському глядачеві», - сказав Януш Яблонський.

Довідка. Дні польського кіно – проєкт Польського інституту в Києві, який цьогоріч відбувається вже вчотирнадцяте. Традиційно в програмі представлено найцікавіший доробок польського кінематографа останніх двох років. Цього року в п’яти містах України – Київ, Одеса, Вінниця, Харків та Луцьк – буде представлено п’ять повнометражних польських фільмів, що вже здобули нагороди на престижних міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики. У Харкові кінофестиваль триватиме з 24 по 28 жовтня 2019 року в кінотеатрі «Планета кіно» (вул. Академіка Павлова, 44-Б) і розпочався з показу фільму «Кур’єр».

Фото

Теги: бабічев польща кіно фестиваль

Версія для друку Поділиться:


Вверх