Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Підписано угоду про співробітництво між Харківською та Могилівською областями

Підписано угоду про співробітництво між Харківською та Могилівською областями

Голова ХОДА Юлія Світлична та очільник Могилівського обласного виконавчого комітету Леонід Заєць підписали угоду в ході Другого форуму регіонів України та Білорусі, який проходить 4 жовтня в Житомирі за участі президентів обох держав.

Рамкова угода між Харківською обласною державною адміністрацією та Могилівським обласним виконавчим комітетом (Республіка Білорусь) передбачає співробітництво у галузях промисловості, сільського господарства, транспорту і торгівлі.

«Харківщина має результативний досвід співробітництва з міжнародними партнерами з країн Європейського союзу та США. У рамках форуму ми підписали угоду про співробітництво з Могилівською областю, з якою маємо схожі економіки. Акцент у співробітництві будемо робити на сильних сторонах наших регіонів: машинобудуванні та агропромисловому комплексі. Впевнена, що угода буде продуктивною, і перші результати отримаємо вже зовсім скоро, - сказала Юлія Світлична. -  Загалом зовнішньоторговельний оборот між Харківщиною та Білоруссю у порівнянні з минулим роком зріс. Сьогодні харківська делегація, до якої увійшли представники промислових підприємств, науковці, фахівці з розвитку міжнародних відносин регіону та сільського господарства, вже провела низку зустрічей. І я впевнена, що наше співробітництво буде укріплюватися і надалі».

«Ми бачимо Україну як одного з пріоритетних зовнішньоекономічних партнерів. До цього ми мали угоди про співробітництво з низкою регіонів, але бачимо великий потенціал для розвитку зв’язків, у тому числі на рівні підприємств та організацій. Найбільш перспективні напрямки співпраці для нас – це сільське господарство та машинобудування», - зазначив Леонід Заєць.

Угода між Харківською та Могилівською областями також передбачає співробітництво у галузях  науки, техніки, освіти та охорони здоров’я, культури і мистецтва, розвитку туризму і спорту, екології та раціонального використання природних ресурсів, а також у питаннях розвитку місцевого самоврядування.

Більше фото