Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області субсидії призначили майже 215 тисячам домоволодінь

У Харківській області субсидії призначили майже 215 тисячам домоволодінь

Про зміни в отриманні субсидій і пільг під час опалювального сезону розповів директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

Він зазначив, що функцію виплати житлових субсидій передано з центрального рівня на місцевий. Тобто, якщо раніше всі розрахунки проводилися через систему Ощадбанку, то сьогодні громадяни мають право оформлювати угоди й отримувати готівкові кошти в будь-якому з 38 банків, які діють на території України. Юрій Шпарага також нагадав, що надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг відбувається в грошовій формі за двома моделями: грошовій безготівковій і грошовій готівковій.

З 1 жовтня також запроваджено надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі за аналогічним механізмом.

«Готівкова форма розрахунків – для тих отримувачів пільг, які напишуть заяву до управлінь соціального захисту населення, що бажають отримувати пільгу готівкою. Якщо такої заяви немає, громадяни отримуватимуть пільги за старим порядком (безготівкова форма розрахунків, коли пільга надходить до підприємств – надавачів послуг)», - сказав Юрій Шпарага.

Пільги виплачуватимуться особам з інвалідністю внаслідок війни – 100%, учасникам бойових дій – 75%, учасникам війни, членам сімей загиблих, ветеранам силових структур, багатодітним сім’ям, чорнобильцям тощо – 50%, дітям війни – 25%.

«Важливо також відзначити те, що пенсіонери, які минулого року отримували готівку разом з пенсійними виплатами, цього року отримуватимуть її в період з 4 по 24 число місяця. Ті громадяни, які не є пенсіонерами та не мають банківських карток, зможуть отримувати готівку поштовим переказом у відділенні пошти за місцем проживання або у будь-якому відділенні банку», - сказав Юрій Шпарага.

Він також зазначив, що право на субсидію втрачають громадяни, члени родини яких мають заборгованість зі сплати аліментів, вони занесені до відповідної бази, й проти них відкрито виконавче провадження. Окрім того, якщо раніше заборгованість у 340 гривень автоматично приводила до скасування субсидії, то відповідно до нового порядку – якщо заборгованість виникла після призначення субсидії, субсидія не призупиняється, а продовжує виплачуватися. Але в наступному періоді, коли громадянин буде звертатися за отриманням субсидії, заборгованість потрібно буде погасити або реструктурувати її.

«Ті громадяни, які працюють на підприємствах, де є затримка з виплати зарплатні, і в той період, який обліковується для призначення субсидій, вони не отримали зарплату, повинні разом із заявою та декларацією до управлінь соціального захисту населення подати відповідний лист, підписаний керівником підприємства або уповноваженою на це особою, що підтверджує невиплату зарплатні», - сказав Юрій Шпарага.

Також він зазначив, що для тих громадян, які вже оформили субсидію й отримували її в літній період, повторно подавати документи не потрібно – їм субсидія буде призначена в автоматичному режимі. Для тих громадян, які звертаються вперше, субсидія буде призначена тільки в безготівковій формі. Право отримувати субсидію в готівковій формі вони матимуть в наступному періоді.

«Повторно звертаються ті громадяни, справи яких розглядали відповідні комісії при райдержадміністраціях або міських радах. Тобто, якщо субсидію в минулому періоді було призначено за рішенням відповідної комісії, потрібно звернутися до органів соцзахисту з новою заявою та декларацією. Також повторно звертаються орендарі житла, внутрішньо переміщені особи, ті громадяни, в яких відбулася зміна сімейного стану або було призначено субсидію не на зареєстрованих осіб, а на фактично проживаючих», - розповів Шпарага.

Він також повідомив, що субсидії призначено 214 тисячам 800 домоволодінням, 42 тисячам 500 домоволодінням було відмовлено. З 630 тисяч отримувачів пільг, на пільги в оплаті житлово-комунальних послуг мають право 110 тисяч громадян.