ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Законопроєкт «Про упаковку та відходи упаковки» має бути винесено на розгляд парламенту якнайшвидше. Кабмін

30 вересня 2019 | 17:37

Законопроєкт «Про упаковку та відходи упаковки» має бути винесено на розгляд парламенту якнайшвидше. Кабмін

За словами Міністерки розвитку громад та територій України Альони Бабак, це стане першим кроком у реалізації національного плану та Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

«В Україні питання роздільного збирання побутових відходів наразі не повсюдне лише через те, що не має інструменту фінансування цих заходів. Звичайно, треба починати з себе, але роздільне збирання все ж таки має запроваджуватись не на волонтерстві, а на законах і чітких вимогах до виробників товарної продукції в упаковці. З щорічним доведенням показників, скільки у відсотках, кілограмах чи тонах має бути тої чи іншої упаковки передано на утилізацію чи перероблення. Держава в кожному випадку має контролювати дотримання цих показників. Саме розширена відповідальність виробника повинна запрацювати в Україні негайно», – наголосила вона.

Міністерка зауважила, що розширена відповідальність виробника – це додаткові кошти, які виробник вітчизняної і іноземної товарної продукції в упаковці повинен спрямувати на організацію роздільного збирання побутових відходів у населених пунктах.

«Це буде першим кроком, який зрушить справу з «мертвої» точки. Я сподіваюсь, що політична воля буде і в парламенті, і в суспільстві для того, щоб ми перейшли до системи роздільного збирання побутових відходів», - сказала Альона Бабак.

Теги: кабмін

Версія для друку Поділиться:


Вверх