ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Стартував музичний фестиваль «Харківські асамблеї»

30 вересня 2019 | 10:33

В урочистому відкритті 26-го міжнародного музичного форуму взяв участь заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

Фестиваль, який традиційно проводиться під патронатом голови ХОДА Юлії Світличної, розпочався заходом у Харківській обласній філармонії.

«Мені дуже приємно, що відкриття «Харківських асамблей» відбувається саме у новій залі філармонії. Фестиваль, який вже давно став брендом Харківщини, дуже захоплює. Він відомий далеко за межами нашої країни серед митців. Дуже приємно, що в рамках заходу відбувається конкурс молодих митців, яких активно підтримує і облдержадміністрація, й особисто голова ХОДА Юлія Світлична. Чекатимемо на молодих виконавців, яких протягом 20 днів ми бачитимемо на сценах міста Харків», - сказав Анатолій Бабічев.

Цьогорічний фестиваль присвячено класику української літератури – Івану Котляревському. У 2019 році виповнюється 250 років з дня народження видатного українського письменника, який зробив вагомий внесок у розвиток сучасної української літературної мови. Його ім’я стало символом самоідентифікації української нації та її європейського вибору. Постать яскравого представника українського бароко вже викликала зацікавленість багатьох митців, що дозволить ще більше зміцнити культурний потенціал Слобожанщини.

Під час заходу відбудуться дві прем’єри за Котляревським – «Наталка Полтавка» у новій музичній версії Олександра Щетинського (режисер – заслужений діяч мистецтв України Леонід Садовський) та «Енеїда» у постановці заслуженого артиста України Анатолія Лобанова. Крім того, пройдуть вистави за творами Котляревського і про Котляревського театральних колективів Харкова і Полтави; бліц-вистави за драматургією Котляревського у форматі відкритих читань; читання сучасної української драматургії; виставки, лекції, дискусії, інтерактивні лекції-перформанси, екскурсії та багато іншого.

Харківські асамблеї триватимуть до 20 жовтня. За три тижні публіка матиме можливість почути блискучих музикантів. Це диригенти Крістоф Адт (Німеччина), Юрій Насушкін (Іспанія), Хедвіг Швімберге (Бельгія), заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко та заслужена артистка України Вікторія Жадько; піаністи Вольфганг Манц, Дагмар Хартманн (Німеччина), Лідія Стратулат (Іспанія), Мирослава Сумлінська (Польща). А також віолончелісти Денис Северін (Швейцарія), Анна Гастінель (Франція), Юстус Грімм (Бельгія), Райнгард Армледер (Німеччина), контрабасист Петру Іугу (Румунія), гобоїстка Светлана Анчева (Болгарія), кларнетист Нуно Пінту (Португалія), скрипалі Юрій Насушкін (Іспанія), Паула Пройсс (Польща), гітаристи Ференц Бернат, Давид Павлович (Угорщина).

Також у рамках «Харківських асамблей» проводиться вже IV Міжнародний конкурс музичного мистецтва. Навесні цього року конкурс став членом EMCY (Європейська асоціація музичних конкурсів для молоді). Наразі асоціація надасть одному з лауреатів спеціальний приз - концерт в одній з країн Європейського союзу. Крім того, у рамках фестивалю пройдуть науково-практична конференція «На зламі епох: Митець як рушій культурних пластів» (4-5 жовтня), презентації книг, творчі зустрічі, майстер-класи.

Фото

Теги: бабічев фестиваль харківські асамблеї

Версія для друку Поділиться:


Вверх