ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА обговорили перспективні напрямки співпраці між Харківщиною та Словацькою Республікою

24 вересня 2019 | 17:30

24 вересня перший заступник голови ХОДА Марк Беккер зустрівся з Державним секретарем Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Лукашем Парізеком.

Вони обговорили питання співпраці в економічній, освітній та культурній сферах.

Марк Беккер передав делегації Словаччини вітання від голови ХОДА Юлії Світличної. Він зазначив, що протягом останніх років Харківська область стрімко розвивається.

«У сільському господарстві ми посідаємо 2 місце з виробництва всіх зернових в Україні, 3-тє місце - з виготовлення продукції машинобудування», - сказав Марк Беккер.

Зараз у регіоні спрямовують зусилля на розвиток переробної галузі, і тут досвід Словацької Республіки буде корисним для Харківщини.

«На сьогодні між Харківською областю та Словацькою Республікою склалися гарні відносини. У нас збільшився товарообіг, який на сьогодні складає понад 23 мільйонів доларів за 7 місяців 2019 року, проти аналогічного періоду 2018 року він збільшився на 10%, - зазначив перший заступник голови ХОДА. - Я думаю, що нам необхідно розвивати нашу співпрацю і в майбутньому створити спільні торгові майданчики».

Марк Беккер також зазначив, що понад 30 харківських вишів співпрацюють із закладами вищої освіти Словацької Республіки.

«У нас є перспективи розвитку співпраці не лише в економічній, а й у освітній та культурній сферах», - сказав Марк Беккер.

Державний секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки, Спеціальний представник Міністра з питань головування Словаччини в ОБСЄ Лукаш Парізек, у свою чергу, зазначив, що Словацька Республіка дійсно зацікавлена у розширенні співробітництва з Харківщиною.

«Ми бачимо великий потенціал у Харківської області, адже залучається велика кількість інвестицій у розвиток регіону», - зазначив Лукаш Парізек.

Фото

Теги: беккер словенія освіта зустріч машинобудування

Версія для друку Поділиться:


Вверх