Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відновлення дороги на Лозову завершено

Відновлення дороги на Лозову завершено

Роботи, що провели на Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград, а також новозбудовану об’їзну міста Лозова 16 вересня оглянула голова ХОДА Юлія Світлична.

«Дорога на Лозову відновлена. Вона комфортна, безпечна та якісна - із збудованими ваговими комплексами, ремонтом мостових споруд, якими проходить шлях, та врахуванням усіх норм і стандартів», - відзначила керівниця області під час робочої поїздки до Лозівського району.

Капітальні роботи на дорозі, що з’єднує Харків з найбільшим райцентром області, та сусідньою Дніпропетровщиною, не проводили жодного разу з моменту будівництва дороги – тобто з 1962-го. Перші найнеобхідніші роботи на шляху провели ще торік, відновивши 35,91 км покриття. У 2019-му дорога Мерефа – Лозова – Павлоград була визначена Юлією Світличною пріоритетним об’єктом дорожнього будівництва в регіоні. Голова ХОДА домоглася виділення фінансування для ремонту траси окремим рядком у державному бюджеті. У результаті відновили 76,3 км дороги. Паралельно ремонтували 4 штучні споруди, якими проходить Р-51 (шляхопроводи в Таранівці, Лозовій та мости в Катеринівці й Іванівці). Роботи на спорудах остаточно завершать до 1 жовтня, також на деяких ділянках дороги триває нанесення розмітки та встановлення бар’єрної огорожі й знаків.

Одночасно з ремонтом дороги Мерефа – Лозова – Павлоград на Харківщині реалізували перший в Україні проект будівництва місцевої дороги коштом Дорожнього фонду – збудували 1,6 км об'їзної навколо міста Лозова.

«Усі заплановані роботи виконані в повному обсязі, - повідомив директор ДП «Дороги Харківщини» Ігор Турченко. – Об’їзна дозволяє, в першу чергу, забезпечити безпеку одного з найбільших міст нашої області – міста Лозова, оскільки весь потік транспорту тепер піде в об’їзд міста. Крім того, вона дасть водіям скоротити дистанцію руху як до Дніпра, так і до Харкова - на 10 км. Також це покращить екологію міста».

Ігор Турченко також відзначив, що об’їзна Лозової стала однією з «найекономніших» доріг в Україні, адже при її будівництві вдалося зекономити понад 25% запланованих бюджетних коштів.

Більше фото