Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

17 вересня у Харкові відбудеться Бієнале молодого мистецтва

17 вересня у Харкові відбудеться Бієнале молодого мистецтва

Усього у межах заходу відбудеться понад 50 подій на 16-ти локаціях у місті.

Харків є другим містом, якому випала честь приймати цю масштабну національну подію. Вже завтра відкривається друга Бієнале молодого мистецтва – найочікуваніша подія року в Україні в галузі візуальних мистецтв.

Тема Бієнале цьогоріч звучить як «Здається, я заходжу в наш сад», і сама карта Бієнале є метафорою ботанічного саду та запрошенням у мандрівку Харковом. Участь у Бієнале беруть художники й художниці з усієї України.

У день відкриття основними виставковими просторами стануть два поверхи в історичному корпусі готелю «Харків» та ЦСМ «ЄрміловЦентр», котрі будуть відкриті для публіки з 18:00.

Експозиція у готелі цікава не лише різноформатними художніми проектами, а й тим, що є прикладом оживлення простору: ці поверхи не використовувалися вже понад 10 років, і були розчищені командою Бієнале спеціально під експозицію. Четверта експозиційна зала має вихід на терасу, з якої видно конструктивістський комплекс площі Свободи.

«Це саме та локація, яка здатна розкрити локальну ідентичність на фундаментально іншому рівні, ніж інші задіяні у Бієнале місця. Зараз це зруйноване приміщення з історичними та стилістичними нашаруваннями несе потужне візуальне і символічне навантаження та активно взаємодіятиме з експонованими в ньому творами. Для нас це одночасно і виклик, і своєрідна відповідь на кураторську концепцію», – говорить співкураторка Бієнале Анастасія Євсєєва.

Офіційне відкриття за участі художників і художниць, кураторської групи та представництва Міністерства культури відбудеться на сходах 5 під’їзду Держпрому о 18:00.

Далі експозиція в готелі «Харків» працюватиме з 11:00 до 20:00 щоденно, тут будуть представлені 28 проектів із основної програми. Вхід – через арку за міським кафе «Харьок» з вулиці Тринклера.

ЦСМ «ЄрміловЦентр», де представлені ще 11 проектів, працюватиме традиційно щодня крім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Також проекти з основної програми можна буде побачити: у 5 під’їзді Держпрому (11:00 -20:00 щоденно, неділя – вихідний), ботсаду ХНУ ім. Каразіна (Клочківська, 52, будні 9:00-18:00, неділя: 12:00-18:00, субота – вихідний), обсерваторії – НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н. Каразіна (9:00-18:00, субота 14:00-18:00, неділя – вихідний) та у сквері біля Харківської школи архітектури (Конторська, 5).

Усього у межах Бієнале, що проходитеме з 17 вересня по 31 жовтня відбудеться понад 50 подій на 16-ти локаціях у місті. Повний розклад – за посиланням.

Довідка. Бієнале заснована Міністерством культури України, в 2019 проходить за підтримки Українського культурного фонду. Головним організтором у Харкові є харківська Муніципальна галерея, організаційними партнерами – PR-аѓенція «Bagels & Letters» та ЦСМ «ЄрміловЦентр»