Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині відбувається фестиваль, присвячений Григорію Сковороді

На Харківщині відбувається фестиваль, присвячений Григорію Сковороді

Учасників і гостей культурно-мистецького заходу «Сад пісень Сковороди – 2019» 14 вересня привітав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

Фестиваль проходить у сел. Бабаї за підтримки керівника області Юлії Світличної. Анатолій Бабічев передав вітання від неї всім учасникам та гостям свята.

«Мені дуже приємно бути присутнім на цьому заході. Я радий, що з кожним роком сюди приїжджає все більше відвідувачів. Цей фестиваль став традиційним для Харківщини. Популяризація філософії Григорія Сковороди – важливе завдання. Адже ті питання, які він піднімав, і сьогодні вкрай актуальні», - сказав Анатолій Бабічев.

Культурно-мистецький захід відбувається  на території «Холодної Сковородинівської криниці» та Грушевої галявини «Грушнику» в Бабаївському лісі. Фестиваль зібрав митців, поетів, музикантів з усієї Харківщини. Тут виступають народні колективи та гурти, солісти, професійні музиканти та виконавці-аматори.

Також працює поетичний майданчик, де поети з різних куточків регіону можуть ознайомити гостей свята зі своїми творами. Окрім того, проходить художній пленер, працює виставка робіт народних художників, лунають українські пісні. На виставці-продажу представлені різні види декоративно-ужиткового мистецтва. Для дітей організатори також підготували розваги: дитячий майданчик з аніматорами та атракціонами та різноманітні майстер-класи.

Анатолій Бабічев повідомив, що до  ювілею Григорія Сковороди, який Харківщина відзначатиме через декілька років, готується низка заходів.

«За розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної був створений оргкомітет, який займається питаннями підготовки святкування ювілею Григорія Сковороди. Окрім проведення різноманітних фестивалів та конкурсів, плануємо привести до ладу ті місця, де жив і творив український філософ. Позиція керівника області: відродити ці перлини - для того, щоб українці та іноземці мали змогу їх відвідувати та духовно збагачувалися. Адже збереження культурної спадщини – це запорука подальшого розвитку не лише нашого регіону, але й держави у цілому», - сказав Анатолій Бабічев.