Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відбулось чергове засідання штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

Відбулось чергове засідання штабу мобільного реагування на випадки порушення прав землевласників

Захід пройшов 12 вересня під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.

Оперативний штабом мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів на даний момент відпрацьовує 7 звернень. Більшість з них стосується незаконного продовження договорів оренди земельних ділянок.

На початку заходу Марк Беккер заслухав членів штабу, яким на минулому засіданні доручили відпрацювати звернення, що надійшли від заявників з Зачепилівського та Вовчанського районів.

Представники правоохоронних органів та Головного територіального управління юстиції в Харківській області доповіли, що робота зі зверненнями триває.

Упродовж засідання 12 вересня до штабу надійшла низка нових звернень, частина з яких стосувалася земельних відносин з державними підприємствами, а саме - незаконного збру врожаю.

Перший заступник голови ХОДА Марк Беккер зазначив, що питання, які стосуються державних інтересів, повинні бути під особливим контролем.

«Права землекористувачів не повинні порушуватися, а всі конфліктні ситуації сторони мають вирішувати виключно за законом», - зазначив Марк Беккер.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів. До складу штабу входять представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби та Держгеокадастру області. Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.