ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові відкрили меморіальну дошку загиблому євромайданівцю Ігорю Толмачову

10 вересня 2019 | 17:53

Барельєф установили на будівлі фізико-технічного факультету Каразінського університету, випускником якого був Ігор Толмачов.

Громадський активіст, організатор і координатор Євромайданівського та волонтерського руху в Харкові загинув 22 лютого 2015 року в наслідок теракту біля Палацу спорту під час Маршу гідності.

Вшанувати пам’ять Ігоря Толмачова та відкрити пам’ятний знак до корпусу фізико-технічного факультету ХНУ ім. Каразіна прийшли його друзі та колеги, представники громадських та волонтерських організацій Харківщини.

«Ігор був гарним вченим і хорошою людиною, справжнім патріотом, - зазначив ректор Каразінського університету Віль Бакіров. – В нашому університеті вже є пам’ятна дошка нашим випускникам, які загинули в АТО. І сьогоднішня подія - важлива і сумна одночасно. Адже менше за все хочеться відкривати пам’ятні знаки нашим випускникам, які передчасно йдуть з життя. Та ми маємо пам’ятати їх і бути вдячними. Як і тисячам героїв, які й сьогодні захищають нашу свободу».  

До учасників пам’ятного заходу приєднався заступник голови ХОДА Михайло Черняк. Він наголосив на тому, що принципова громадянська позиція Ігоря Толмачова та його соратників, їхня здатність брати на себе відповідальність за близьких та майбутнє країни вирішили долю Харьківської області, яка на той момент опинилася під загрозою сепаратистського захоплення.

«Це був переламний момент для нашого регіону. Ігор Толмачов – це приклад громадянина, який не боявся брати відповідальність за майже 3-мільйону область. Він був серед тих, хто відстояв нашу свободу та можливість вільно жити в своїй державі. Це те, чим ми сьогодні маємо дорожити, - сказав Михайло Черняк. – І ми маємо пам’ятати цих людей, адже дуже висока ціна сплачена за наші можливості мирно жити та розвиватися. На Харківщині вже встановлені меморіальні дошки та пам’ятні знаки євромайданівцям та Героям Небесної сотні. Ми не залишаємо без уваги сім’ї загиблих – особисто керівник області Юлія Світлична постійно спілкується з ними та опікується їхніми питаннями».

Заступник голови ХОДА подякував усім причетним до створення та встановлення барель’єфу.

«Дякую колегам Ігоря та університету. Важливо, що дошку бачитимуть студенти вишу, - підкреслив Михайло Черняк. - Вже сьогодні, незважаючи на те, що в країні триває війна, події 5-річної давності сприймаються як історія.  Але її неможна забувати. Важливо, щоб студенти, які побачать цю дошку, зацікавилися постаттю Ігоря, дізналися подробиці подій, в яких він брав участь. Щоб усвідомлювали ціну свободи, яку вони мають, і щоб не змарнували шанс, за який віддали життя наші герої».

Ігор Толмачов завжди займав активну громадянську позицію: підтримав Помаранчеву революцію, став активістом Революції Гідності, брав участь в акціях громадського волевиявлення у Києві та Харкові, допомагав у становленні Податкового майдану, був членом координаційної ради Євромайдану в Харкові, секретарем громадського штабу оборони Харкова. 24 лютого 2015 року за громадянську мужність, патріотизм, самовіддане служіння українському народові нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Фото
Версія для друку Поділиться:


Вверх