Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

П’ять дитячих будинків сімейного типу на Харківщині отримають житло

П’ять дитячих будинків сімейного типу на Харківщині отримають житло

Питання розподілу коштів субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт та придбання приміщень для розвитку сімейних форм виховання обговорили під час всеукраїнській селекторній нараді при Міністерстві соціальної політики України.

У нараді, яка пройшла 28 серпня, взяв участь заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Він зазначив, що для ефективного розподілу та використання коштів державної субвенції в регіоні було створено обласну та 50 місцевих профільних комісій. Під час останнього засідання обласної комісії 22 серпня прийнято рішення про розподіл субвенції між місцевими бюджетами.

Кошти будуть спрямованіна придбання 5 будинків для ДБСТ на території Дергачівського, Красноградського, Вовчанського районів та Мереф'янської міської ради – на загальну суму майже 13 млн грн. Крім того, понад 21 млн грн будуть виплачені у якості грошової компенсації за придбання житла 50 особам відповідних пільгових категорій.

У ході наради Михайло Черняк порушив питання щодо граничної площі будинків, які будуть придбані коштом державної субвенції. Він пояснив, що будинки, які повністю відповідають критеріям та мають необхідну документацію, перевищують граничну площу, передбачену постановою, при цьому не дорожчі за граничну вартість. Заступник голови ХОДА зазначив, що буде доцільно надати можливість людям проживати у більш комфортних умовах, враховуючи що це не порушить вимоги щодо фінансування.

У профільному відомстві пообіцяли детально дослідити це питання. В подальшому юристи Харківської обласної державної адміністрації звернуться до Міністерства соціальної політики за детальними роз’ясненнями.