Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації « Про встановлення тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги

                            1. Опис проблеми, яку планується розв’язати
Даний проект розпорядження розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» (зі змінами).
Районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації» у межах, визначених чинним законодавством і Статутом підприємства, надає на території Краснокутського району послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав.
Розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 01.07.2009 № 350 «Про встановлення тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у Харківській області 15.07.2009 за № 31/1061, затверджено тариф у розмірі 19,11 грн. без ПДВ за 1 нормо-годину послуг.
Зазначений тариф не відшкодовує фактичних витрат підприємства та унеможливлює одержання прибутку. Відповідно до звіту про фінансові результати за 9 місяців 2011 року підприємство отримало збиток у розмірі 0,3 тис. грн.
Згідно із здійсненними розрахунками плановий тариф (вартість однієї нормо-години) на послуги районного комунального підприємства «Краснокутське бюро технічної інвентаризації» становить 26,85 грн. без ПДВ із запланованим рівнем рентабельності 5 відсотків. Розраховий тариф на послуги підприємства, порівняно з чинним тарифом, зріс у 1,4 раза, що зумовлено поступовим зростанням за цей період фактичних витрат, які входять до складу собівартості, а саме: зростання розмірів мінімальної заробітної плати та виплат, пов’язаних зі сплатою обов’язкових відрахувань на соціальні заходи – це найвагоміша складова собівартості послуги бюро технічної інвентаризації.
Районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації» не є органом приватизації і, у зв’язку з цим, не виготовляє бланки свідоцтв та не здійснює видачу свідоцтв про право власності на приватизоване житлове (житлові) приміщення в гуртожитках, тому не підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 485 «Про справляння плати за виготовлення бланків і видачу свідоцтв про право власності на житлове (житлові) приміщення у гуртожитку та встановлення її розміру», якою визначено повноваження облдержадміністрації щодо встановлення розміру плати за виготовлення бланків та видачу свідоцтв на право власності на житлове (житлові) приміщення у гуртожитку в разі його (їх) приватизації.

                             2. Мета прийняття регуляторного акта
Метою видання цього регуляторного акта є:
– виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”;
– надання послуг з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна, та реєстрацію таких прав – послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», за економічно обґрунтованим тарифом, що сприятиме захисту споживачів від необгрунтованого зростання тарифу на вказані послуги;
– сприяння беззбитковості роботи районного комунального підприємства «Краснокутське бюро технічної інвентаризації».

                 3. Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних        способів досягнення зазначених цілей
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 визначено метод державного регулювання тарифів на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав шляхом установлення їх фіксованих рівнів.
У разі встановлення обласною державною адміністрацією тарифу, вищого за запропонований, збільшиться прибутковість діяльності підприємства, але, жителі Краснокутського району та інші споживачі послуг, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», будуть нести додаткові невиправдані витрати.
Таким чином, запропонований рівень тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав - послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», є економічно обґрунтованим.

                        4. Механізм розв’язання проблеми
Установлення визначеного шляхом аналізу економічної обґрунтованості витрат підприємства розміру тарифу на послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав – послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації».

                        5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей в разі прийняття регуляторного акта
У разі видання регуляторного акта Харківською обласною державною адміністрацією будуть реалізовані повноваження, надані їй постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548, і встановлено тариф на послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав – послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», на економічно обґрунтованому рівні.
Позитивним чином на дію регуляторного акта може вплинути підвищення рівня економічного та соціального розвитку Краснокутського району, у тому числі підвищення рівня доходів населення в районі, підвищення підприємницької активності, розвиток ринку нерухомості у регіоні.
Негативним фактором впливу є зменшення платоспроможності споживачів послуг районного комунального підприємства «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», що призведе до зменшення обсягів надання послуг, підвищення рівня собівартості послуг, збитковості роботи підприємства.

                            6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта
До негативних результатів прийняття регуляторного акта можна віднести відсутність у підприємства можливості швидко змінювати рівень тарифу в разі підвищення або зниження рівнів витрат, що складають собівартість послуг.
Змінити рівень тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги, що надає районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації», можливо лише після прийняття Харківською обласною державною адміністрацією відповідного регуляторного акта та введення його в дію.
Таким чином, при різкому підвищенні рівня собівартості послуг бюро технічної інвентаризації на період погодження розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації робота підприємства може буде збитковою.
При цьому, позитивним фактором є захищеність споживачів послуг районного комунального підприємства «Краснокутське бюро технічної інвентаризації» від необґрунтованого зростання тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав.

                             7. Обґрунтування терміну дії
Це розпорядження набирає чинності з дня його опублікування в газеті “Слобідський край”. Термін дії регулювання тарифів дійсний на період дії постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”(зі змінами).

                            8. Показники результативності регуляторного акта
Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:
– собівартість надання послуг – 408,32 тис. грн.;
– дохід – 428,74 тис. грн.;
– прибуток – 20,42 тис. грн. (рентабельність 5%).
Дія регуляторного акта поширюватиметься на районне комунальне підприємство «Краснокутське бюро технічної інвентаризації» та суб’єктів господарювання і населення Краснокутського району, які є споживачами послуг цього підприємства.

                           9. Відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки.
Повторне відстеження результативності розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації буде здійснено відповідно до вимог статті 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 

Начальник Головного управління економіки облдержадміністрації
С.В.Авершин