Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Капітальні інвестиції за 2009 рік

Прес-випуск
"19" квітня 2010р.№ 47-06/103


За 2009р. у розвиток економіки області підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 10446,9 млн.грн. капітальних інвестицій.
Найвагомішу частку з них (96,6% загального обсягу) становлять інвестиції у матеріальні активи. Інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин, обладнання і транспорту) складають 79,6% загального обсягу капітальних інвестицій. На поліпшення об’єктів (капітальний ремонт, модифікацію, модернізацію) спрямовано 9,5% усіх інвестицій, на придбання та створення інших необоротних матеріальних активів – 3,0%, на створення довгострокових біологічних активів тваринництва – 0,2%.
У нематеріальні активи вкладено 3,4% загального обсягу капітальних інвестицій, з яких 42,1% становили витрати на придбання (створення) засобів програмного забезпечення.
Обсяг інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами та організаціями області, за рік становив 63,6% до капіталовкладень минулого року (темп росту інвестицій за 2008р. – 76,4%).
Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше, залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких за рік освоєно 76,2% капіталовкладень. Частка запозичених і залучених коштів, у т.ч. кредитів банків, коштів іноземних інвесторів та інвестиційних фондів, у загальних обсягах капіталовкладень становила 12,4%.
За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 7,9% інвестицій в основний капітал. Частка коштів населення на будівництво власного житла становила 2,4% усіх капіталовкладень.
Найбільшу частку капіталовкладень було спрямовано у розвиток промислових видів діяльності (40,9%). Однак порівняно з минулим роком їхні обсяги скоротилися на 11,6%. Це зумовлено скороченням (на 12,5%) обсягів інвестицій у переробну промисловість, які складають 60,4% від усіх капіталовкладень у промисловість. Обсяг інвестицій в основний капітал підприємств з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води зменшився на 21,1%, у розвиток добувної промисловості – на 5,6%.
Негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень у переробній промисловості мало зменшення інвестицій в основний капітал у виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 87,8%), виробництво коксу, продуктів нафтоперероблення (на 72,0%), целюлозно-паперове виробництво та видавничу діяльність (на 68,3%), виробництво транспортних засобів та устатковання (на 67,5%). Частка цих видів діяльності у загальних обсягах капіталовкладень переробної промисловості становила 3,1%. Інвестиції у інші галузі промисловості скоротилися на 58,6%, машинобудування – на 45,7%.
У 2009р. капіталовкладення у розвиток будівництва зменшилися на 71,2%, а їхня частка до загального обсягу інвестицій в основний капітал становила 2,6%. Обсяги інвестиції в основний капітал спрямовані у діяльність готелів та ресторанів скоротилися на 68,1%, в сільське господарство, мисливство, лісове господарство – на 62,5%, державне управління – на 61,3%, операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям – на 52,7%.
Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Обсяг капіталовкладень в охорону здоров’я та надання соціальної допомоги, а також освіту скоротився на 62,3% та 27,8% відповідно.
За обсягами освоєних інвестицій в основний капітал за 2009р. Харківська область знаходиться на шостому місці серед регіонів України після м.Києва, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської та Київської областей.







Заступник начальника Головного управління статистики О.М.Ракітіна