Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Самооцінка стану здоров’я населенням області (за даними вибіркового опитування домогосподарств)

З метою дослідження доступніст для населення послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів, а також отримання інформації щодо самооцінки стану здоров’я та рівня захворюваності населення, органами державної статистики у жовтні 2011р. було проведене щорічне вибіркове опитування членів домогосподарств, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їх життя. Усього було опитано 10,7 тис. домогосподарств України, у тому числі 646 домогосподарств Харківської області.
Результати опитування свідчать, що 26,1% населення вважає свій стан здоров’я добрим, 63,5% – задовільним і 10,4% – поганим. В середньому по Україні самооцінка домогосподарствами свого здоров’я розподілилася таким чином: 46,5% всіх домогосподарств оцінили свій стан здоров’я як добрий, 43,6% – як задовільний і 9,9% – як поганий.
Найвища частка осіб по Україні, які оцінили стан свого здоров’я як добрий – 76,8% складає серед дітей у віці до 3 років (за оцінкою батьків), серед підлітків у віці 16-17 років: 75,5% – складає серед дівчат та 75% – серед хлопців. Добрий стан свого здоров’я серед населення у працездатному віці відмітили близько 57,1% чоловіків та 52% жінок країни. Серед осіб пенсійного віку добре себе почувають 10% чоловіків 60 років і старші та 7,5% жінок 55 років і старші.
Кількість опитаних осіб по області, які повідомили, що хворіли за останні 12 місяців склала – 94,4%. Більшість осіб, які перенесли захворювання, відмітили їх довготермінові наслідки: 1,4% осіб повідомили по їхній вплив на повсякденну працездатність, 24,1% осіб – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.
Із загальної кількості опитаних осіб, які повідомили, що хворіли за останні 12 місяців, більше половини (51,7%) мали хронічні захворювання (по Україні – 45,7%). Серед видів хронічних захворювань по області перше місце посідає гіпертонія (49,3% всього населення, яке має хронічні хвороби), друге – серцеві захворювання (36,5%), третє – мігрень або частий головний біль (19,3%).
За даними опитування, частка домогосподарств, у яких хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, становила по області 99,8% (по Україні – 97,5%). Разом з тим, 36,2% домогосподарств не могли задовольнити ці потреби. Найбільш вагомою причиною такого становища, як повідомили члени цих домогосподарств, є занадто висока вартість лікування.
Окремо треба відзначити, що серед членів домогосподарств, які лікувалися за останні 12 місяців у стаціонарі, 97,7% загальної кількості брали з собою медикаменти, 93,1% – їжу, 88,1% – постільну білизну і лише 1,3% не брали нічого з перерахованого.

Заступник начальника Головного управління     І.Г. Наумов