Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Виконання будівельних робіт підприємствами Харківської області за 2011 рік (1)

У 2011р. підприємствами області виконано власними силами будівельних робіт на суму 3815541 тис.грн., що у порівнянних цінах становить 102,5% до обсягів 2010р.
Зростання обсягів будівництва у 2011р. проти 2010р. відбулося за наступними видами будівельної діяльності: підготовка будівельних ділянок на 8,2%, установлення інженерного устатковання будівель та споруд на 76,3%.
Зменшення обсягів будівельних робіт відбулося за наступними видами будівельної діяльності: будівництва будівель і споруд на 2,6% та робіт з завершення будівництва 62,4%.
На загальну тенденцію найбільше вплинула діяльність підприємств, що займаються будівництвом будівель і споруд, частка яких у загальному обсязі становить 88,4%. Серед них значно збільшили обсяги робіт підприємства, що здійснюють будівництво місцевих трубопроводів, ліній зв’язку та енергопостачання на 35,9%. Також на 15,8% наростили обсяги робіт підприємства, що займаються загальнобудівельними роботами. Водночас, підприємства, які займаються іншими будівельними роботами (35,5% до загального обсягу виконаних будівельних робіт) скоротили обсяги робіт у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 18,0%.
У звітному періоді виконано будівельні роботи у: м. Харкові,
6 містах обласного значення та 13 районах області. Обсяги будівництва збільшились порівняно з 2010р. по м.Харкову (окрім Комінтернівського району). Водночас відбулось зменшення обсягів виконаних будівельних робіт по всіх містах обласного значення та по районах області (окрім Балаклійського та Кегичівського).
За обсягами виконаних будівельних робіт серед регіонів України Харківська область посідає четверте місце (попереду м. Київ, Донецька та Дніпропетровська області).

______________

(1) -  За даними великих, середніх і вагомих за обсягами малих підприємств.


Перший заступник начальника Головного управління статистики

І.Г.Наумов