Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Виконання будівельних робіт підприємствами Харківської області за січень–листопад 2011 рік*

У січні–листопаді 2011р. підприємствами області виконано власними силами будівельних робіт на суму 3320085 тис.грн., що у порівнянних цінах становить 102,5% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року.
Зростання обсягів будівництва у січні–листопаді 2011р. проти відповідного періоду попереднього року відбулось лише з установлення інженерного устатковання будівель та споруд, які зросли проти відповідного періоду попереднього року на 66,2%.
За всіма іншими видами будівельної діяльності обсяги скоротились: роботи з підготовки будівельних ділянок на 14,0%, роботи з будівництва будівель і споруд та з завершення будівництва – на 1,8% та 72,7% відповідно.
На загальну тенденцію найбільше вплинула діяльність підприємств, що займаються будівництвом будівель і споруд, частка яких у загальному обсязі становить 89,0%. Серед них значно збільшили обсяги робіт підприємства, що здійснюють будівництво місцевих трубопроводів, ліній зв’язку та енергопостачання на 40,6%. Також на 16,0% наростили обсяги робіт підприємства, що займаються загальнобудівельними роботами. Водночас, підприємства, які займаються іншими будівельними роботами (37,6% до загального обсягу виконаних будівельних робіт) скоротили обсяги робіт у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 15,0%.
У звітному періоді виконано будівельні роботи у: м. Харкові, 6 містах обласного значення та 12 районах області. Обсяги будівництва збільшились порівняно з січнем–листопадом 2010р. по м.Харкову (окрім Комінтернівського району). Водночас відбулось зменшення обсягів виконаних будівельних робіт по всіх містах обласного значення та по районах області (окрім Балаклійського та Кегичівського).
З початку року не працювали 20,5% від загальної кількості будівельних підприємств, що звітували за січень–листопад 2011р.
За обсягами виконаних будівельних робіт серед регіонів України Харківська область посідає четверте місце (попереду м. Київ, Донецька та Дніпропетровська області).

_______________
* За даними великих, середніх і вагомих за обсягами малих підприємств.

Перший заступник начальника Головного управління статистики

І.Г.Наумов