Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Про роботу легкої промисловості Харківської області

Легка промисловість належить до найбільш соціально вагомих секто-рів економіки. На підприємствах Харківщини виготовляється широкий асор-тимент товарів легкої промисловості. У минулому році в області вироблено 29,7% вітчизняного обсягу пальт і напівпальт, шуб з хутра натурального, 16,7% – пальт, напівпальт, накидок, плащів, курток теплих типу «парки» чи «аляски» та виробів аналогічних жіночих та дівчачих, 8,3% – чоловічих та хлопчачих, 15,4% – матеріалів нетканих і виробів з матеріалів нетканих, 5,8% – костюмів жіночих та дівчачих, 4,5% – тканин.
За дев'ять місяців 2011р. в області реалізовано товарів легкої промис-ловості на суму 455,7 млн.грн., з яких 82,4% – це продукція текстильного ви-робництва. До найвагоміших за обсягами реалізації належать підприємства – ТОВ виробнича компанія «Поліпак ЛТД», ТОВ «Українська тентова компа-нія», ТОВ «ЮБиСи-Промо»; ними реалізовано понад половини продукції легкої промисловості.
Порівняно з січнем–вереснем минулого року випуск продукції легкої промисловості збільшився на 25,4%. У 1,6–2,2 раза перевищено обсяги
виробництва брезенту, навісів та тентів, піджаків, курток та блейзерів робо-чих, чоловічих та хлопчачих, білизни постільної, на 40–44% – тканин, пальт, напівпальт, накидок, плащів, курток теплих типу «парки» чи «аляски» (вклю-чаючи лижні) та виробів аналогічних, на 21,8% – светрів, джемперів, пулове-рів, жилетів та виробів аналогічних трикотажних машинного чи ручного
в'язання, на 4,1% – суконь та сарафанів жіночих та дівчачих. Разом із тим, менше було виготовлено рукавичок, рукавиць та мітенок, трикотажу спід-нього, костюмів жіночих та дівчачих, занавісок та штор (на 34–44%), взуття, курток вітрозахисних та виробів аналогічних жіночих та дівчачих (на 6,3% та 9,9% відповідно).
Серед головних чинників, що стримують розвиток виробництва, керів-ники підприємств легкої промисловості відмічають нестачу оборотних кош-тів, високу конкуренцію з боку зарубіжних та вітчизняних аналогічних това-рів, низький платоспроможний попит на продукцію, що випускається, високі податки, нестачу сировини та матеріалів, застаріле обладнання, надто високі тарифи природних монополій, відсутність налагодженої системи збуту про-дукції, нерівність умов господарювання порівняно з конкурентами.
У пошуках нових ринків збуту провідні підприємства галузі проводять активну маркетингову діяльність. Так, ТОВ «ВО «Харків» регулярно бере участь у міжнародній виставці взуття, шкіри та хутра «Leather and Shoes» (м.Київ), яка двічі на рік (влітку та взимку) демонструє новітні досягнення модельєрів та виробників взуття, одягу зі шкіри, аксесуарів, знайомить з
модними тенденціями наступного сезону. Значну роботу у напрямку пошуку замовлень проводить ТОВ «Ф.Т.Р.», широко застосовуючи інтернет-простір; ТОВ «НВО «ЮБиСи-ПРОМО» сьомий раз бере участь у щорічній виставці NRA'2011 у Чикаго.
Отже, подальшому розвитку легкої промисловості сприятиме поєднан-ня зусиль виробників (розробка перспективних бізнес-планів, активізація маркетингової діяльності, застосування сучасних технологій, паритет цін та якості та інш.) з державною політикою щодо підтримки галузі.

В.о. начальника Головного управління О.Г.Мамонтова