Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Щодо результатів державного статистичного обстеження діяльності підприємців-фізичних осіб, виробників продукції харчової промисловості за 2010 рік

У поточному році проводилося державне статистичне обстеження діяльності підприємців-фізичних осіб, виробників продукції харчової промисловості за 2010 рік, до якого були залучені в Харківській області понад 1,5 тисячі підприємців. Переважна більшість респондентів повідомила, що протягом року не займалася діяльністю, яка відноситься до харчової промисловості, або займалася іншими видами діяльності, поряд з тим, виробляли продукцію харчової промисловості 347 осіб, третина з них зосереджена у м.Харкові. Респонденти кожного міста обласного підпорядкування та району області підтвердили, що виробляли продукцію харчової промисловості, але найбільше їх працювало у м.Первомайському, м.Куп'янську, Нововодолазькому, Чугуївському, Шевченківському, Дергачівському, Краснокутському, Богодухівському, Харківському, Валківському районах області – по 10–18 підприємців.
Загальна виручка підприємців-фізичних осіб від реалізації продукції харчової промисловості власного виробництва в області склала майже 85 млн.грн. (тобто 5,2% від показника по Україні). При цьому фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності м.Харкова реалізовано такої продукції на суму понад 55 млн.грн. Найчастіше підприємці області займалися виробництвом борошняних кондитерських виробів, яких ними виготовлено 1,1 тис.тонн. Популярними видами продукції серед підприємців-виробників виявилися олія та хлібобулочні вироби, їх виготовлено відповідно 1,2 тис.тонн та 2,6 тис.тонн. Також ними виготовлено: 3,8 тис.тонн макаронних виробів без начинки, 2,3 тис.тонн круп, 0,8–1,0 тис.тонн комбікормів, кондитерських виробів (шоколаду та шоколадних виробів, цукерок, гумки, драже, халви, східних солодощів тощо), борошна. Відносно невеликим виявився випуск продуктів овочевих та фруктових, макаронних виробів з начинкою, рибної продукції, м’яса (включаючи субпродукти І категорії), молочних та м’ясних продуктів, іншої харчової продукції – від 9 до 457 тонн.
Слід зазначити, що в порівнянні з попереднім обстеженням, яке проводилося сім років тому за 2003 рік, кількість респондентів, які підтвердили свою діяльність у сфері харчової промисловості, зросла на 69 осіб, проте випуск більшості видів продукції знизився, разом із тим, нарощені обсяги виробництва олії на 4,3%, молочних продуктів – на 31%, комбікормів – майже у 14 разів.
Понад дві третини респондентів, які здійснювали діяльність за одним або одразу декількома видами харчової промисловості у 2010р., мали найманих працівників, їх чисельність найчастіше складала від 1 до 9 осіб.
Переважна частина фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які виробляли протягом 2010р. продукцію харчової промисловості, планують продовжувати цю діяльність у тих же обсягах, понад чверті – скоротити або зовсім припинити виробництво, приблизно 14% – збільшити обсяги виробництва.

 

В.о. начальника Головного
управління статистики
у Харківській області О.Г.Мамонтова