Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Виконання будівельних робіт підприємствами Харківської області за січень–серпень 2011 рік*

У січні–серпні 2011р. підприємствами області виконано власними силами будівельних робіт на суму 2188790 тис. грн., що у порівнянних цінах становить 102,1% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року.
Зростання обсягів будівництва у січні–серпні 2011р. проти відповідного періоду попереднього року відбулося за наступними видами будівельної діяльності: підготовка будівельних ділянок (на 37,8%), установлення інженерного устатковання будівель та споруд (на 74,7%).
На загальну тенденцію найбільше вплинула діяльність підприємств, що займаються будівництвом будівель і споруд (частка яких у загальному обсязі становить 89,1%). Серед них значно збільшили обсяги робіт підприємства, що здійснюють будівництво інших споруд (в 3,4 р.б.) і роботи з будівництва місцевих трубопроводів, ліній зв’язку та енергопостачання (на 17,5%). Також наростили обсяги робіт підприємства, що займаються загальнобудівельними роботами (на 10,7%). Але, підприємства, які займаються іншими будівельними роботами (41,2% до загального обсягу виконаних будівельних робіт) скоротили обсяги робіт у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 13,1%.
У звітному періоді виконано будівельні роботи у: м. Харкові, 6 містах обласного значення та 10 районах області. Обсяги будівництва збільшились порівняно з січнем–серпнем 2010р. по м. Харкову (окрім Дзержинського та Комінтернівського районів). Водночас відбулось зменшення обсягів виконаних будівельних робіт по містах обласного значення (окрім м. Чугуєва та м. Ізюмі) та по районах області (окрім Зміївського району)і.
З початку року не працювали 23,0% від загальної кількості будівельних підприємств, що звітували за січень–серпень 2011р.
За обсягами виконаних будівельних робіт серед регіонів України Харківська область посідає четверте місце (попереду м. Київ, Донецька та Дніпропетровська області).
_______________
* За даними великих, середніх і вагомих за обсягами малих підприємств.

Заступник начальника Головного управління –
начальник управління міжгалузевої статистики
підприємств та реєстрів Головного управління статистики у Харківській області М.О.Тур