Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Заробітна плата та розподіл працівників за розмірами нарахованої заробітної плати у червні 2011 року

Заробітна плата визначається як винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку виплачують працівникові за виконану ним роботу. Вона є основною складовою доходів населення, саме тому, одним із пріоритетних завдань уряду і місцевих органів виконавчої влади є її своєчасна виплата.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій* області, нарахована за січень–червень 2011р. становила 2267 грн. 
Середній розмір заробітної плати одного штатного працівника області у червні 2011р. складав 2454 грн. і у 2,6 раза перевищував рівень мінімальної заробітної плати яка дорівнювала прожитковому мінімуму для працездатної особи (960 грн.). Порівняно з червнем попереднього року заробітна плата зросла на 12,4%, проте не перевищила середнього рівня по Україні (була на 254 грн., або на 9,4% менше).
За результатами обстеження підприємств, установ, організацій серед 619,4 тис. працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на червень 2011р., 49,6 тис. осіб, або 8% мали нарахування у межах 960 грн. (мінімальна заробітна плата, що діяла у червні 2011р.). Найбільша частка працівників із зазначеними нарахуваннями спостерігалася у видах діяльності з низьким рівнем середньої заробітної плати: у виробництві шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 29,6%; готелях та ресторанах – 22,3%; у обробленні деревини та виробництві виробів з деревини – 17,5%;


 

Негативним є той факт, що серед осіб, які повністю відпрацювали червень 2011 року, 3% мали нарахування, що не перевищували мінімальний її рівень, а майже у двох третин працівників нарахована заробітна плата не перевищувала середній рівень по області (2454 грн.).
Питома вага працівників, заробітна плата яких була більше
3500 грн. становила 18,7%. Найбільша частка таких працівників була зайнята у видах діяльності з високим рівнем оплати праці – з добування паливно-енергетичних корисних копалин (49,8%), у фінансових установах (44,2%).

____________________

*Дані наведено по підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.

 

 

 

 

Начальник
Головного управління
статистики у Харківській області О.С. Никифоров