Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Капітальні інвестиції за січень-березень 2011 року

За січень–березень 2011р. у розвиток економіки області підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 2360,7 млн.грн. капітальних інвестицій.*  
Найвагомішу частку з них (79,8% загального обсягу) становлять інвестиції у матеріальні активи. Інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин і обладнання) складають 65,2% загального обсягу капітальних інвестицій. На поліпшення об’єктів (капітальний ремонт) спрямовано 7,3% усіх інвестицій, на придбання та створення інших необоротних матеріальних активів – 3,8%, на довгострокові біологічні активи тваринництва – 0,2%.
У нематеріальні активи вкладено 20,2% загального обсягу капітальних інвестицій, з яких 94,2% становили права на комерційні позначення, об’єкти промислової власності, авторські та суміжні права, патенти, ліцензії тощо, витрати на придбання (створення) засобів програмного забезпечення та його модернізацію – 4,7%.
Обсяг інвестицій в основний капітал, які освоєні підприємствами та організаціями області за січень–березень 2011р., становив 1540,2 млн.грн., або 136,7% до капіталовкладень минулого року (темп росту інвестицій за січень–березень 2010р. – 56,7%).
Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше, залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 70,2% капіталовкладень. Частка залучених і запозичених коштів, у т.ч. кредитів банків, коштів іноземних інвесторів та інвестиційних фондів, у загальних обсягах капіталовкладень становила 7,7%.
За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 15,9% інвестицій в основний капітал. Частка коштів населення на будівництво власного житла становила 3,0% усіх капіталовкладень.
Найбільшу частку капіталовкладень (37,3%) було спрямовано у розвиток промислових видів діяльності (темп склав 132,2%). Це зумовлено скороченням на 10,0% обсягів інвестицій у виробництво та розподілення електроенергії, газу та води (5,3% від усіх капіталовкладень у промисловість). Темп освоєння інвестицій в основний капітал у підприємства переробної промисловості становив 125,5%, добувної промисловості – 151,8%.
Але негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень у переробній промисловості має зменшення інвестицій в основний капітал у оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, крім меблів – на 62,2%; виробництво транспортних засобів та устатковання – на 34,3%; харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 32,8%. Частка цих видів діяльності у загальному обсязі капіталовкладень переробної промисловості становила 11,7%.
Слід відмітити, що найвищий темп освоєння капіталовкладень за видами економічної діяльності за січень–березень 2011р. припадає на діяльність готелів та ресторанів (2721,4%).
Намітилася позитивна тенденція в інвестуванні соціальної сфери. Темп освоєння капіталовкладень в освіту склав 1060,6%, в охорону здоров’я та надання соціальної допомоги – 417,1%.
Капіталовкладення у житлове будівництво за І квартал 2011р. становили 84,2 млн.грн., що складає 45,8% до відповідного періоду минулого року (за І квартал 2010р. – 77,1%).
За обсягами освоєних інвестицій в основний капітал за січень–березень 2011р. Харківська область знаходиться на шостому місці серед регіонів України після м.Києва, Донецької, Дніпропетровської, Київської областей та Автономної Республіки Крим (за темпами росту інвестицій – на сьомому).
_______
* без ПДВ.
Заступник начальника Головного управління статистики О.Г.Мамонтова