Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Результати контрольної роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області у серпні 2010 року

На протязі серпня п.р. Держінспекція цін здійснила перевірки з питань додержання державної дисципліни цін у 32 суб’єктів господарювання м. Харкова і області. З них, у 20 господарюючих суб’єктів (або 62,5відс.) встановлено порушення державної дисципліни цін при реалізації товарів та наданні послуг споживачам. За результатами перевірок застосовано адміністративно-госпо¬дарських санкцій на суму 108,3тис.грн., 7 посадових осіб притягнуто до адмі¬ністративної відповідальності у вигляді штрафу, попереджено обрахування споживачів на загальну суму 1549,97тис.грн. та повернено споживачам 1899,5тис.грн.
Держінспекцією цін, постійно здійснюється контроль за дотриманням суб’єктами господарювання діючого порядку ціноутворення на продукти харчування, встановленого розпорядженнями Харківської облдержадміністрації. Із зазначеного питання у серпні п.р. перевірено 14 суб’єктів господарювання. У 13 з них (або 92,9відс.) встановлені порушення державної дисципліни цін при реалізації продовольчих товарів. З числа порушників, 10 суб’єктів господарювання (78,6відс.) порушували порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, встановлений розпорядженням Харківської обл¬держадміністрації від 08.05.08. №277. Інші завищували граничний розмір торговельної (постачальницько-збутової) надбавки, затверджений розпрядженням облдерж¬адміністрації від 29.05.08 №321. До порушників застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму 19,4тис.грн. Крім того, в результаті приведення цін до вимог чинного законодавства, попереджено обрахування споживачів на 1548,6тис.грн. та здійснені перерахунки на 1899,1тис.грн.
Наприклад, ТОВ „Корпорація „АПК”, СТОВ „Червоний партизан”, СФГ „Ковальчуківське”, ТОВ „НВК – Східна Україна”, ТОВ „Сінтал Агро Трейд”, СФГ Грубника М.П., ТОВ „ТД „Скалон” та інші реалізували цукор-пісок за оптово-відпускними цінами, рівні яких протягом місяця підвищували більше ніж на 1% без процедури обов’язкового декларування їх зміни. Внаслідок цього, ціни реалізації були завищені, а суб’єкти господарювання отримали необґрунтовану виручку на загальну суму 5,4тис.грн. За результатами перевірок до цих суб’єктів застосовані економічні санк¬ції на суму 16,1тис.грн. Посадових осіб, винних у скоєних порушеннях, притягнуто до адмінвідповідальності. Крім того, покупцям, що мали заборгованість по оплаті за отриманий цукор-пісок, зроблені перерахунки плати на загальну суму 1899,1тис.грн.

У серпні п.р. держінспекцією здійснювалися перевірки вищих навчальних закладів освіти з питання дотримання ними державної дисципліни цін при наданні платних послуг.
Так, перевіркою Харківської державної зооветеринарної академії встановлено порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.09 №903 „Про удосконалення механізму регулювання плати за послуги у сфері освіти» при визначенні академією плати за підготовку фахівців з вищої освіти і підвищено плату за навчання у 2009 – 2010 навчальному році на розмір, що перевищив офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік. Внаслідок цього, зі студентів стягувалась завищена плата за навчання у розмірі 5000грн. за навчальний рік, замість обґрунтованої плати у розмірах 4892грн та 4280,50грн за послугу. З урахуванням здійсненої замовниками оплати за надання послуги у 2009 – 2010 навчальному році, університетом отримана необґрунтована виручка у сумі 19,9тис.грн.
За результатами перевірки до академії застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 59,7тис.грн.
Харківський національний університет радіоелектроніки, при визначенні плати за проживання у студентських гуртожитках, застосовував завищений тариф на електричну енергію. Внаслідок цього, університетом отримано необґрунтовану виручку у сумі 3,3тис.грн. Порушником самостійно сплачені до державного бюджету адміністративно-господарські санкції в сумі 9,9тис.грн. Винну посадову особу притягнуто до адмінвідповідальності.
 

Держінспекцією цін, крім контрольної роботи, забезпечується постійний моніторинг цін на окремі види нафтопродуктів. За результатами моніторингу, здійсненого протягом серпня п.р. на базових АЗС, зафіксовано зниження мінімальних роздрібних цін на всі види нафтопродуктів, по яких проводиться моніторинг цін (на 0,7відс. – 2,3відс. або на 0,05грн./л – 0,15грн./л); максимальні роздрібні ціни на зазначені нафтопродукти залишилися на рівні липня 2010р.

Станом на 30.08.10 роздрібні ціни на нафтопродукти становили:
мінімальні:
- дизельне паливо – 6,60 грн./л,
- бензин А-76 – 6,70грн./л,
- бензин А-95 – 7,40 грн./л;

максимальні:
- дизельне паливо – 6,99грн./л;
- бензин А-76 – 6,95грн./л;
- бензин А-95 – 7,85грн./л.

 

Начальник Держінспекції А.Г. Шалигін