Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Антропометричні характеристики населення області (за даними вибіркового опитування домогосподарств)

З метою дослідження соціально-демографічних характеристик домогосподарств Держстатом України у листопаді 2013р. проведено опитування домогосподарств, які беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя у 2014р. Отримана інформація була поширена на всі домогосподарства України, зокрема, на домогосподарства Харківської області. Опитано 11132 домогосподарства країни, у тому числі 604 домогосподарства Харківської області.
Одним із питань обстеження є дослідження антропометричних характеристик населення.
За розрахунками Держстату, загальна кількість домогосподарств в області налічує 1028,7 тис. домогосподарств. Середній розмір домогосподарств області становить 2,45 особи.
Слід відмітити, що за результатами обстеження лише 40,2% населення області мають нормальну вагу тіла, яка визначається показником ”Індекса маси тіла“ (ІМТ) і є відношенням ваги людини у кілограмах до квадрату її зросту у метрах (по Україні – 43,8%). Згідно нормам, встановленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Індекс маси тіла вважається нормальним у межах від 18,5 до 25. За цією методологією 43,5% населення Харківщини мають надлишкову масу тіла, 15,4% мешканців області страждає на ожиріння, 0,5% осіб – крайнє ожиріння (понад 40).
Треба зазначити, що в середньому по країні більше половини населення (54,8%) страждає від зайвої ваги. Найбільше повних людей мешкає на Полтавщині, де троє осіб з п’яти (60,1%) мають надлишкову вагу.
Понижену масу тіла (менше 18,5) мають 1,4% населення країни, з них найменш (0,2%) на Закарпатті, найбільше (3,1%) на Тернопільщіні. На Харківщині 0,4% населення має понижену масу тіла

Заступник начальника І.Г. Наумов