Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Капітальні інвестиції в Харківській області за січень–березень 2010 року

За січень–березень 2010р. у розвиток економіки області підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 1214,6 млн.грн. капітальних інвестицій.
Найвагомішу частку з них (97,5% загального обсягу) становлять інвестиції у матеріальні активи. Інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин, обладнання і транспорту) складають 80,5% загального обсягу капітальних інвестицій. На поліпшення об’єктів (капітальний ремонт, модифікацію, модернізацію) спрямовано 7,7% усіх інвестицій, на придбання та створення інших необоротних матеріальних активів – 4,8%, на довгострокові біологічні активи тваринництва – 0,5%.
У нематеріальні активи вкладено 2,5% загального обсягу капітальних інвестицій, з яких 80,8% становили витрати на придбання (створення) засобів програмного забезпечення та його модернізацію.
Обсяг інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами та організаціями області, за січень–березень 2010р. становив 977,6 млн.грн., або 56,7% до капіталовкладень минулого року (темп росту інвестицій за січень–березень 2009р. – 63,8%).
Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше, залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких за рік освоєно 75,6% капіталовкладень. Частка запозичених і залучених коштів, у т.ч. кредитів банків, коштів іноземних інвесторів та інвестиційних фондів, у загальних обсягах капіталовкладень становила 7,1%.
За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 5,8% інвестицій в основний капітал. Частка коштів населення на будівництво власного житла становила 10,3% усіх капіталовкладень.
Найбільшу частку капіталовкладень було спрямовано у розвиток промислових видів діяльності – 423,4 млн.грн. (38,8%). Темп зростання (зниження) склав 50,5%. Це зумовлено скороченням (на 51,9%) обсягів інвестицій у розвиток підприємств переробної промисловості, які складають 242,5 млн.грн. (57,3% від усіх капіталовкладень у промисловість). Темп освоєння інвестицій в основний капітал добувної промисловості становив 50,0%, підприємств з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 84,1%.
Негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень у переробній промисловості мало зменшення інвестицій в основний капітал у виробництво гумових та пластмасових виробів – 2,5 млн.грн. (на 94,9%), текстильне виробництво; виробництво одягу, хутра та виробів з хутра – 0,5 млн.грн. (на 89,9%), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 80,2 млн.грн. (на 76,9%). Частка цих видів діяльності у загальних обсягах капіталовкладень переробної промисловості становила 19,7%. Темп зростання (зниження) інвестицій у інші галузі промисловості (2,3 млн.грн.) становив 39,9%.
У січні–березні 2010р. темп освоєння капіталовкладень у діяльність готелів та ресторанів становив 22,0% (0,2% до загального обсягу інвестицій в основний капітал). Темпи освоєння обсягів інвестицій в основний капітал спрямованих у торгівлю; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 32,8% (відповідно 7,7%), операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям – 71,9% (21,0%), сільське господарство, мисливство, лісове господарство – 76,0% (5,7%).
Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Темпи освоєння обсягів капіталовкладень в охорону здоров’я та надання соціальної допомоги (3,3 млн.грн.), а також освіту (4,8 млн.грн.) скоротилися на 66,8% та 8,7% відповідно.
За обсягами освоєних інвестицій в основний капітал за січень–березень 2010р. Харківська область знаходиться на дев’ятому місці серед регіонів України після м.Києва, Дніпропетровської, Київської, Донецької, Полтавської, Одеської, Запорізької та Львівської областей.









Заступник начальника Головного управління статистики О.Г.Мамонтова