Травматизм на виробництві на підприємствах м.Харкова у 2009 році
У 2009р. кількість потерпілих при нещасних випадках, пов’язаних з виробництвом, з втратою працездатності на 1 робочий день і більше та зі смертельним наслідком становила 288 осіб, що на 28,2% менше, ніж у минулому році, у тому числі жінок – менше на 28,0% (85 особи проти 118 у минулому році).
Розподіл кількості потерпілих від травматизму, пов’язаного з виробництвом, за основними видами подій, що призвели до нещасних випадків склався таким чином:
- дорожньо-транспортні пригоди – 12,2% від загальної кількості потерпілих;
- падіння потерпілого – 33,0%;
- падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 7,6%;
- дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 21,5%;
- ураження електричним струмом – 2,8%;
- дія підвищених температур (крім пожеж) – 2,1;
- ушкодження внаслідок контакту з тваринами, комахами та іншими представниками флори і фауни – 0,7%;
- навмисне вбивство, або травма заподіяна іншою особою – 6,6%;
- пожежа – 1,0%;
- інші види – 12,5%.
Кількість загиблих від травматизму, пов’язаного з виробництвом, становила 16 осіб (5,6% від загальної кількості потерпілих), з них: 3 – жінки та 1 потерпілий у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Травматизм на виробництві на підприємствах м.Харкова призвів до втрати 11,6 тис. людино-днів непрацездатності у потерпілих з втратою працездатності на 1 робочий день і більше (включно з померлими), тимчасова непрацездатність яких закінчилася у звітному році. Переведено потерпілих, які частково втратили працездатність з основної роботи на іншу на 1 робочий день і більше – 4 особи.
Кількість потерпілих при нещасних випадках, не пов’язаних з виробництвом, з втратою працездатності на 1 робочий день і більше та зі смертельним наслідком становила 84 особи, у тому числі жінок – 30 осіб, у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння – 9 осіб.
Кількість загиблих від травматизму, не пов’язаного з виробництвом, становила 20 осіб (23,8% від загальної кількості потерпілих), з них 4 потерпілих у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
У 2009р. підприємствами виплачено потерпілим, членам сімей та утриманцям потерпілих 360,8 тис.грн., у тому числі:
- за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності, що оформлені листком непрацездатності – 125,4 тис.грн.;
- інші виплати потерпілим, членам сімей та утриманцям померлих – 235,4 тис.грн.
Вартість зіпсованого устаткування, зруйнованих будівель, споруд з причини нещасних випадків становила 29,2 тис.грн., а сума штрафів за настання з вини підприємства нещасних випадків на виробництві або їх приховування – 2,7 тис.грн.
Заступник начальника
Головного управління О.М.Ракітіна