Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Довідка про виконання бюджету області за січень-листопад 2013 року

В цілому до зведеного бюджету області з урахуванням трансфертів за січень-листопад 2013 року надійшло 10766,2 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 7,7% (+771,7 млн.грн.).

До загального фонду (без урахування трансфертів) у січні-листопаді надійшло доходів в сумі 4621,9 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 6,2% (+ 271,1 млн.грн.).
 
З них, доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 3645,3 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 5,7% (+195,2 млн.грн.).
 
Доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 976,6 млн.грн., або 106,7% (+61,3 млн.грн.) до планових показників, затверджених місцевими радами на січень-листопад. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 8,4% (+ 75,9 млн.грн.).
 
 Із 34 бюджетів районів та міст області планові показники доходів загального фонду, затверджені місцевими радами на січень-листопад 2013 року, не виконані бюджетами міст Харків (92,9%), Ізюм (80,7%), Лозова (97,7%) та Люботин (98,2%), а також Балаклійським (92,8%), Дергачівським (92,5%), Красноградським (94,7%), Харківським (97,3%) та Чугуївським (94,2%) районами.
 
Дотація вирівнювання з державного бюджету надійшла в обсязі 2174,8 млн.грн. (97,9% до плану на січень-листопад). Відповідно до ст. 108 Бюджетного кодексу України недоотримана сума дотації вирівнювання буде перерахована органами казначейства до 10 грудня поточного року.
 
В повному обсязі до плану на період надійшли кошти додаткових дотацій з державного бюджету: на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів (123,7 млн.грн.); на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку (17,5 млн.грн.); на виплату допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу (6,5 млн.грн.).
 
До бюджету області надійшло цільових субвенцій з державного бюджету в сумі 2635,5 млн.грн. при плані на січень-листопад 2911,8 млн.грн. або 90,5%. При цьому в повному обсязі до плану на період надійшли субвенції з державного бюджету:
-на фінансування заходів з реформування системи надання адміністративних послуг (м.Харків) (1,4 млн.грн.);
-на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги (16,6 млн.грн.);
-на придбання витратних матеріалів та медичного обладнання для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів інгаляційної анестезії (10,3 млн.грн.);
-на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (66,9 млн.грн.);
-на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (9,7 млн.грн.);
- на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (278,3 тис.грн.).
 
Під фактичне нарахування допомог, пільг та субсидій надійшли субвенції:
-на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям в сумі 1752,0 млн.грн. або 99,2% до плану (1766,4 млн.грн.);
 
-на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг, в тому числі компенсації втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального для фізичних осіб (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 103,8 млн.грн. або 94,0% до плану (110,5 млн.грн.);
 
-на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу 14,5 млн.грн. або 67,2% до плану (21,5 млн.грн.);
 
-на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" в сумі 34,0 млн.грн. або 95,8% до плану (35,5 млн.грн.).
 
Субвенція на відшкодування частини відсоткових ставок по залучених кредитах на оновлення парку автобусів та тролейбусів приймаючих міст по підготовці до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (м.Харків) надійшла під фактично нараховані відсотки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 року № 70 "Про затвердження Порядку та умов надання у 2013 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими для оновлення парку автобусів та тролейбусів у містах проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" (зі змінами) в сумі 19,3 млн.грн. або 87,6% до плану (22,0 млн.грн.).
 
Неповністю надійшли кошти субвенцій: на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 356,9 млн.грн. або 70,5% до плану (506,6 млн.грн.) в зв’язку з непідписанням НАК "Нафтогаз України" спільних протокольних рішень по причині неузгодженості обсягів природного газу, спожитого підприємствами-постачальниками для виробництва теплової енергії, що споживається населенням упродовж опалювального періоду;
 
- на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування (спеціальний фонд) – 169,4 млн.грн. або 73,0% до плану (232,1 млн.грн.) - кошти надійшли на суму підписаних договорів по погашенню податкової заборгованості та заборгованості за енергоносії підприємств, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення;
 
- на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (спеціальний фонд) – 80,4 млн.грн. або 71,8% до плану (112,0 млн.грн.).
 
Доходів спеціального фонду (без урахування трансфертів) одержано 1185,6 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 13,4% (+140,5 млн.грн.).
 
Бюджетні кошти в області спрямовувались, в першу чергу, на захищені витрати, касові видатки по яких склали: на виплату заробітної плати – 4564,8 млн.грн.; оплату спожитих енергоносіїв та комунальних послуг області – 648,1 млн.грн.; допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми – 1751,9 млн.грн.; відшкодування нарахованих пільг, субсидій населенню та компенсації за пільговий проїзд – 467,6 млн.грн. та інші невідкладні витрати (харчування, медикаменти, господарське утримання та інші) – 3352,8 млн.грн.
 
Станом на 01.12.2013 (за попередніми даними райміськфінуправлінь) прострочена заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, відсутня.
 
До обласного бюджету з урахуванням трансфертів у січні-листопаді 2013 року надійшло доходів 4725,4 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 15,1% (+619,9 млн.грн.).
 
До загального фонду (без урахування трансфертів) надійшло доходів в сумі 992,0 млн.грн. або 100,1% (+0,7 млн.грн.) до планових показників, затверджених обласною радою. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року у співставних умовах надходження збільшились на 4,9% (+46,8 млн.грн.).
 
З них: доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 943,7 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 5,7% (+51,2 млн.грн.).
 
 Доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 48,3 млн.грн. або 107,4% (+3,3 млн.грн.) до плану, затвердженого обласною радою.
 
Доходів спеціального фонду (без урахування трансфертів) одержано 231,9 млн.грн. або 121,8% до плану на січень-листопад. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 46,2% (+73,3 млн.грн.).
 
 
Директор Департаменту фінансів
Харківської ОДА                                                                                            С.І. Овсянніков