Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Довідка про виконання бюджету області за січень-квітень 2013 року (за попередніми даними).

В цілому до зведеного бюджету області з урахуванням трансфертів з державного бюджету за січень-квітень 2013 року надійшло 3795,8 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 11,6% (+394,7 млн.грн.).
До загального фонду (без урахування трансфертів) у січні-квітні надійшло доходів в сумі 1633,9 млн.грн. або 102,0% (+32,3 млн.грн.) до планових показників, затверджених місцевими радами на січень-квітень та 102,9% (+46,1 млн.грн.) до показників, розрахованих Міністерством фінансів України. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 12,1% (+ 176,1 млн.грн.).
З них, доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (І кошик), надійшло 1249,0 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 8,2% (+95,1 млн.грн.).
Доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 384,9 млн.грн. або 129,6% (+87,9 млн.грн.) до планових показників, затверджених місцевими радами на січень-квітень. В порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 26,6% (+ 81,0 млн.грн.).
 Із 34 бюджетів районів та міст області планові показники доходів загального фонду, затверджені місцевими радами на січень-квітень 2013 року, не виконані по бюджету м.Люботин (99,2%), м.Первомайський (94,0%), а також у Валківському (95,8%), Красноградському (86,8%), Харківському (99,6%) районах.
 
Дотація вирівнювання з державного бюджету надійшла в повному обсязідо плану на січень-квітень (810,7 млн.грн.).
В повному обсязі до плану на період надійшли кошти додаткових дотацій з державного бюджету:
- на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів (6,7 млн.грн.);
- на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку (2,2 млн.грн.).
До бюджету області надійшло цільових субвенцій з державного бюджету в сумі 964,8 млн.грн. при плані на січень-квітень 1095,9 млн.грн. або 88%.
При цьому в повному обсязі до плану на період надійшли субвенції з державного бюджету:
- на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги (4,3 млн.грн.);
- на придбання витратних матеріалів та медичного обладнання для закладів охорони здоров"я та лікарських засобів інгаляційної анестезії (2,6 млн.грн.);
- на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (2,5 млн.грн.);
- на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (3,8 млн.грн.);
- на фінансування заходів з реформування системи надання адміністративних послуг (м.Харків) (0,2 млн.грн.);
- на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (20,9 тис.грн.).
Під фактичне нарахування допомог, пільг та субсидій надійшли субвенції:
- на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям в сумі 623, 3 млн.грн. або 97% до плану (642,3 млн.грн.);
- на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг, в тому числі компенсації втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального для фізичних осіб (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 39,1 млн.грн. або 97,3% до плану (40,1 млн.грн.);
- на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" в сумі 11,9 млн.грн. або 93,9% до плану (12,7 млн.грн.).
Субвенція на відшкодування частини відсоткових ставок по залучених кредитах на оновлення парку автобусів та тролейбусів приймаючих міст по підготовці до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи               2012 року з футболу (м.Харків) надійшла під фактично нараховані відсотки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 року № 70 "Про затвердження Порядку та умов надання у 2013 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими для оновлення парку автобусів та тролейбусів у містах проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" (зі змінами) в сумі 7,3 млн.грн. або 75,1% до плану (9,7 млн.грн.).
Неповністю надійшли кошти субвенцій: на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 238,4 млн.грн. або 77% до плану (309,7 млн.грн.) в зв’язку з непідписанням НАК "Нафтогаз України" спільних протокольних рішень по причині неузгодженості обсягів природного газу, спожитого підприємствами-постачальниками для виробництва теплової енергії, що споживається населенням упродовж опалювального періоду;
- на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 0,2 млн.грн. або 4,6% до плану (4,6 млн.грн.) в зв’язку з продовженням управлінням праці та соціального захисту населення роботи по нарахуванню пільг та субсидій на тверде паливо та скраплений газ;
- на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (спеціальний фонд) – 31,3 млн.грн. або 91,1% до плану (34,4 млн.грн.).
Доходів спеціального фонду (без урахування трансфертів) одержано 377,5 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 18,8% (+59,8 млн.грн.).
Бюджетні кошти в області спрямовувались, в першу чергу, на захищені витрати, касові видатки по яких склали: на виплату заробітної плати – 1203,7 млн.грн.; оплату спожитих енергоносіїв та комунальних послуг області – 399,7 млн.грн.; допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми – 623,2 млн.грн.; відшкодування нарахованих пільг, субсидій населенню та компенсації за пільговий проїзд – 377,2 млн.грн. та інші невідкладні витрати (харчування, медикаменти, господарське утримання та інші) – 1327,0 млн.грн.
Станом на 01.05.2013 (за попередніми даними райміськфінуправлінь) прострочена заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, відсутня.
До обласного бюджету з урахуванням трансфертів з державного бюджетуу січні-квітні 2013 року надійшло доходів 1640,1 млн.грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 13,0% (+189,2 млн.грн.).
До загального фонду (без урахування трансфертів) надійшло доходів в сумі 338,6 млн.грн. або 101,8% до планових показників (+6,1 млн.грн.) та на 7,4% більше у співставних умовах до аналогічного періоду попереднього року (+23,3 млн.грн.).
З них: доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 320,6 млн.грн. або 101,1% до плану (+3,3 млн.грн.); доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, надійшло 18,0 млн.грн. або 118,3% до плану (+2,8 млн.грн.).
Доходів спеціального фонду (без урахування трансфертів) одержано 47,2 млн.грн. або 121,0% до плану (+8,2 млн.грн.).
 

Директор Департаменту фінансів
Харківської ОДА                                                                                            С.І. Овсянніков