Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла

Соціальними ініціативами Президента України передбачено здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
З метою реалізації Програми постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 затверджено відповідний Порядок, яким унормовано механізм відшкодування частини відсотків по кредитах, формування переліку об'єктів, вимоги до громадян-позичальників, цінові параметри квартир та їх нормативна площа.

Основні умови цієї програми передбачають:

1. Приймати участь в програмі можуть громадяни, які:
- забезпечені житловою площею меншою розміру, встановленого виконавчими комітетами обласних рад разом з радами профспілок. На сьогодні для прийняття на облік по Харківській області встановлено норматив 5,5 м2 на 1 людину (постанова виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів і Президії обласної ради професійних спілок від 11.05.1985 №5);
- проживають у приміщенні, яке не відповідає встановленим санітарним і технічним нормам. Зазначений факт в обов'язковому порядку повинен бути документально підтверджений;
- хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я УРСР від 08.02.1985 №52;
- проживають за договором найму житлового приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду, а також за договором найму житлового приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
- не менше 5 років проживають за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
- проживають у гуртожитках;
- проживають в одній кімнаті по дві або більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі, якщо займане ними приміщення складається більш ніж з однієї кімнати);
- проживають у комунальних чи невпорядкованих за умовами даного населеного пункту квартирах. Цей критерій поширюється виключно на таких осіб, як:
а) особи, які належать до інвалідів війни;
б) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
в) Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці;
г) особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» усіх трьох ступенів;
д) учасники бойових дій і учасники війни;
е) працівники, які тривалий термін сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації (не менше 15 років).
2. Кредит надається в гривні.
3. Термін кредитування не перевищує 15 років з моменту укладення кредитного договору.
4. Обов'язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту (за бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшений).
5. Процентна ставка на момент видачі кредиту не повинна перевищувати 16 відсотків річних.
6. Часткова компенсація визначається в розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус 3 процентних пункти річних, тобто з максимальних 16% річних громадянину буде компенсуватися 13%.
7. Щомісячний платіж по кредитному договору з урахуванням часткової компенсації відсотків на момент отримання кредиту не повинен перевищувати 40 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї. При цьому сума, яка залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не менше одного прожиткового мінімуму (на сьогодні становить 1094 грн.) На позичальника і кожного члена його сім'ї, що проживає разом з позичальником (за попередніми розрахунками середньомісячний дохід сім'ї з 3 чол. повинен складати 7000 грн.).
8. Середньомісячний грошовий дохід позичальника та членів його сім'ї (заробітна плата, пенсія, соціальна і матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, всі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди , відсотки, роялті, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав) на момент видачі кредиту не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованої згідно з даними Держкомстату (орієнтовно сума не повинна перевищувати 27 000 грн.).
9. Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку
40 кв. метрів загальної площі на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 58 кв. метрів загальної площі на сім'ю з трьох і більше осіб;
10. Розрахункова вартість житла визначається з урахуванням місця знаходження позичальника на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у розмірі:
• 5000 гривень за 1 кв. метр - для міста Харкова;
• 4000 гривень за 1 кв. метр - для інших населених пунктів області.
Допускається перевищення нормативної площі і розрахункової вартості житла не більше ніж на 25 відсотків.

З метою виконання Програми здешевлення іпотечних кредитів для будівництва доступного житла:
1. Обласна державна адміністрація на своєму офіційному сайті:
- створила банер комунікативної площадки з посиланням на відповідний сервіс, який розміщений на офіційному сайті Мінрегіону;
- постійно розміщує поточну інформацію про реалізацію Програми;
- розмістила Порядок участі громадян у Програмі.
2. Направила до Мінрегіону подання щодо
9 (дев'яти) об'єктів житлового будівництва, в яких може придбаватися житло із залученням коштів державного бюджету, передбачених для здешевлення вартості іпотечних кредитів.
У місті Харкові:
- житлові будинки розташовані за адресами:
• просп. Перемоги, 53-Б (5-9 секції);
• Салтівське шосе, 73 (секція В, 2-й пусковий комплекс);
• вул. Луї Пастера (3-й пусковий комплекс);
• ул. Дача-55 (будинок №1, будинок № 2)
Забудовником цих будинків виступає обслуговуючий кооператив «Житлово - будівельний кооператив «Житлобуд-1»(контактний телефон 700-40-02).
У Харківській області за адресами:
• вул. Кушнарьова Є.П., 5 (мікрорайон «Мобіль», 2 квартал, будинок № 2) селище Пісочин Харківського району;
• вул. Кушнарьова Є.П., 1-А в селище Пісочин Харківського району;
Забудовником цих будинків виступає публічне акціонерне товариство «Курязький домобудівний комплекс» (контактний телефон 784-99-09);
• вул. Макаренко (юридична вул. Дзержинського, 16), село Подворки Дергачівського району;
Забудовник - товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-будівельна група» (контактний телефон 370-29-22),
• вул.Ломоносова, 36 місто Лозова;
Забудовником - товариство з обмеженою відповідальністю «База будівельної комплектації» (контактний телефон 0536 797-358).
У цих будинках громадяни можуть придбати 917 квартир.
3. Дев'ять будівельних компаній дали свою згоду на участь у Програмі.
які користуються довірою, що забезпечують виконання своїх зобов'язань і гарантій щодо дотримання термінів будівництва, високої якості робіт і помірної цінової політики, а саме:
- Акціонерне товариство «Трест Житлобуд-1»;
- Товариство з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2»;
- Приватне акціонерне товариство «Інвестиційно-будівельна компанія «Авантаж»;
- Публічне акціонерне товариство «Курязький домобудівний комплекс»;
- Акціонерне товариство «Флас»;
- Акціонерне товариство «Будівельний торговий дім»;
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-будівельна група»;
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Макрокап Девелопмент Україна».
4. Розпорядником коштів нижчого рівня визначено управління містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації;
5. Одержувачем бюджетних коштів визначено Харківське управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».
6. Заплановано залучити до участі в цій програмі більше 1000 чоловік. На сьогоднішній день надійшло 125 звернень в банки-учасники Програми. Укладено 4 попередніх договору на іпотечне кредитування на загальну суму 493,0 тис.грн.
7. Спільно з органами місцевої влади почала створення «прямих телефонних ліній», консультаційних пунктів, форумів для вільного обговорення соціальних ініціатив Президента України.

Контактні телефони виконавців Програми іпотечного кредитування

1. Управління містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації - контактний телефон 700-36-46, начальник відділу розвитку будівельної діяльності Крупа Олег Якович.
2. Харківське управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» - контактний телефон 705-27-03, консультанти.
3. Харківське обласне управління відкритого акціонерного товариства "Ощадбанк" - контактний телефон 775-80-96, 731-32-93, начальник відділу роздрібного бізнесу Задорожна Наталія Михайлівна, завідуюча сектору кредитної експертизи Ворошилова Ірина Віталіївна)
4. Харківська обласна дирекція акціонерного банку "Укргазбанк" - контактний телефон 766-63-84, начальник відділу роздрібного бізнесу Луговий Владислав Петрович;
5. Філія Слобожанського регіонального управління відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та кредит» - контактний телефон 760-20-30.